Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

5 lat współpracy CCP i MTU

5 – lecie współpracy Call Center[1] Poland z MTU Moim Towarzystwem Ubezpieczeń SA i spektakularne wyniki sprzedaży ubezpieczeń dzięki stworzeniu profesjonalnej platformy obsługi Klienta.

 

 

Call Center Poland od 5 lat współpracuje z jednym z najstabilniejszych towarzystw ubezpieczeniowych na Polskim rynku ubezpieczeń, z MTU Moim Towarzystwem Ubezpieczeń S.A. będącym częścią Grupy Ergo Hestia. Realizowany w Call Center Poland projekt z MTU stanowi połączenie infolinii sprzedażowej oraz aktywnego kontaktu z Klientami, w ramach którego konsultanci odpowiadają na zgłoszenia Klientów pochodzące z kilku źródeł: telefonu, e-maila, Internetu i SMS.

 

Celem realizowanej kampanii jest zwiększenie sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych oraz majątkowych poprzez bezpośrednie kanały kontaktu oraz zagwarantowanie odpowiedniej jakości kontaktów z Klientami poprzez utrzymanie wyznaczonych wskaźników tzw. Service Level[2].

 

W ciągu 5 lat współpracy skala prowadzonego projektu zwiększyła się kilkukrotnie. Obecnie konsultanci Call Center Poland obsługują Klientów w szerokim zakresie: informują o ofercie, sprzedają ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe, jak również monitorują polisy ze zbliżającym się terminem zakończenia ochrony ubezpieczeniowej lub zbliżającą się zaległą płatnością raty składki.

 

Od początku współpracy projekt jest obsługiwany przez stały, wykwalifikowany

i spełniający wszelkie wymogi formalno – prawne zespół telemarketerów. Mają oni do dyspozycji specjalną aplikację internetową, której funkcjonalność w prosty i wygodny sposób pozwala na dopasowanie ubezpieczenia do potrzeb klienta. Aplikacja – dostępna od 2009 roku – znacznie zwiększyła skuteczność prowadzonej telesprzedaży. W 2011 roku dynamika sprzedaży wyniosła 196%.

 

Prowadzony dla MTU projekt został wyróżniony w Konkursie Marketingu Bezpośredniego GOLDEN ARROW w 2009 r., w kategorii TELEMARKETING[3] za efektywność w telesprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych oraz majątkowych. Tym samym doceniono kompetencje konsultantów, sposób zarządzania projektem oraz wyniki telesprzedaży.

 

Szereg działań podejmowanych przez MTU, mających na celu utrzymanie stałego wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu sprzedażowego gwarantuje sukces projektu oraz wpływa na niską rotację pracowników. Co roku konsultanci aktywnie uczestniczą w szkoleniach, systemach motywacyjnych, konkursach i innych przedsięwzięciach organizowanych przez MTU.

 

Obie firmy stale rozszerzają współpracę szukając nowych źródeł pozyskania Klientów. Na budynku Call Center Poland zawisł wielkoformatowy baner reklamowy MTU. Reklama zachęca licznie przejeżdżających kierowców do kontaktu telefonicznego z MTU, lub do zawarcia ubezpieczenia w Punkcie Obsługi Klienta na miejscu, w siedzibie Call Center Poland.

 

W najbliższym czasie konsultanci otrzymają nowe zadania. Będą aktywnie promowali ubezpieczenia MTU, dostępne w siedzibie Call Center Poland w Górze Kalwarii, na lokalnych rynkach.

 

Słownik
1. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. Service Level. Zobacz SL.
3. TELEMARKETING. wykorzystanie telefonu do celów sprzedaży i promocji oferty firmy; sprzedawanie przez telefon.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Macrologic z przychodem 56,3 mln zł

Macrologic SA przedstawiła wyniki finansowe za rok 2016, które potwierdzają jej dobrą kondycję oraz stabilny i stały wzrost. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły łącznie ponad 56,3 mln zł. Mimo turbulentnych czasów, słabszych niż zapowiadane wzrostów PKB, niższych nakładów na inwestycje, spółka ta w porównaniu do zeszłego okresu poprawiła wyniki finansowe o 3% oraz utrzymała nakłady własne na R&D na poziomie 10%.