Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Zwiększone zainteresowanie usługami call center branży farmaceutycznej

W ostatnich miesiącach Call Center[1] Poland notuje zwiększone zainteresowanie firm farmaceutycznych usługami call center. Zauważamy pierwsze efekty działania ustawy refundacyjnej – powiedział Ernest Kargol, Dyrektor Sprzedaży Call Center Poland – Wprowadzenie ograniczeń dotyczących leków refundowanych sprawiło, ze firmy te zaczęły zwracać swoje zainteresowanie w kierunku rozwoju dystrybucji bezpośredniej, produktów OTC i suplementów diety.

 

– Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących np. projektów budowania dystrybucji numerycznej za pomocą kontaktu telefonicznego z aptekami w regionach, gdzie nieopłacalne jest dotarcie przedstawiciela handlowego – dodaje Kargol.

 

Potwierdzają się tym samym przewidywania firmy badawczej PMR, która uważa, że po wprowadzeniu ustawy refundacyjnej walka konkurencyjna między firmami przesunie się w stronę produktów OTC.

 

Starzenie się społeczeństwa oraz zwiększające się zainteresowanie zdrowym stylem życia powoduje także wzrost popytu na suplementy diety, które mogą być sprzedawane poza aptekami bez żadnych ograniczeń. W tym przypadku call center pomaga dotrzeć z suplementami diety do jak najszerszego grona klientów poza aptekami.

 

Przedstawiciele CCP przewidują, że nowa ustawa refundacyjna zwiększy udział branży farmaceutycznej w przychodach ze sprzedaży usług call center.

 

Call Center Poland prowadzi infolinie medyczne i farmaceutyczne, wspiera działania związane z wprowadzaniem na rynek nowych produktów, oferuje usługi help-desk dla reprezentantów handlowych i pacjentów. Prowadzone są również badania świadomości marki i skuteczności kampanii reklamowych i inne teleankiety do aptek, lekarzy i pacjentów.

Słownik
1. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Zbiorą i zanalizują dane dotyczące zachowań klientów w sklepie

Jeszcze kilka lat temu targetowanie reklam kojarzyło się wyłącznie ze światem wirtualnym i opierało się na badaniach aktywności potencjalnych klientów w internecie. Obecnie wiele firm korzysta również z narzędzi, które umożliwiają kierowanie spersonalizowanych przekazów marketingowych opartych na aktywności konsumentów w sklepach stacjonarnych. Jednym z nich jest platforma Cluify, która dociera do potencjalnych klientów za pomocą bezprzewodowego internetu, Bluetooth i aplikacji mobilnych.