Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Siemens z contact center w chmurze

Do oferty Siemens Entreprise Communications dołącza pakiet OpenScape Cloud Contact Center[1], czyli pierwsza w Polsce kompletna, w pełni funkcjonalna usługa Contact Center w chmurze. Dzięki temu rozwiązaniu firmy zyskują możliwość rozbudowy swojej tradycyjnej infrastruktury lub stworzenia od podstaw nowego Contact Center bez ponoszenia dużych kosztów i czasochłonnej implementacji.

 

Do oferty Siemens Entreprise Communications dołącza pakiet OpenScape Cloud Contact Center, czyli pierwsza w Polsce kompletna, w pełni funkcjonalna usługa Contact Center w chmurze. Dzięki temu rozwiązaniu firmy zyskują możliwość rozbudowy swojej tradycyjnej infrastruktury lub stworzenia od podstaw nowego Contact Center bez ponoszenia dużych kosztów i czasochłonnej implementacji.

 

Istotą usługi Contact Center w chmurze jest zapewnienie firmom możliwości posiadania wszystkich cech CC bez konieczności dysponowania własną infrastrukturą i dedykowanym działem IT. Pozwala na elastyczne dostosowanie ilości licencji do sezonowości natężenia kontaktów, telefonów od klientów. Jest to jednocześnie szansa dla mniejszych firm, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na wsparcie masowej obsługi klientów profesjonalnym systemem Contact Center.

 

Elastyczna chmura

 

Tradycyjne Contact Center nie jest w stanie efektywnie obsłużyć sezonowych skoków zapytań, zaś rozbudowana infrastruktura przez większość czasu jest wykorzystywana jedynie w niewielkim stopniu. Taka usługa w chmurze jest o wiele lepiej skalowalna – można ją elastycznie dostosowywać do zaistniałych warunków.

 

Krótszy czas wdrożenia

 

Przy implementacji standardowego CC prace przygotowawcze zajmują ok. 30-60 dni. Uruchomienie tych samych usług w modelu cloud to zaledwie kilka dni wdrożenia technicznego. Przy czym najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne jest przystosowanie procesów firmy do współpracy z Contact Center. Pracownicy muszą zmienić swoje przyzwyczajenia, a często cały dział obsługi centrum trzeba stworzyć od zera. Osoby odbierające telefony muszą przejść odpowiednie szkolenia i zdobyć potrzebną wiedzę.

 

– Usługa Contact Center w chmurze to przede wszystkim mniejsze koszty dla firm, które w razie potrzeby mogą szybko reagować na zmiany ruchu w CC i odpowiednio dostosowywać liczbę używanych stanowisk – mówi Piotr Mańturzyk, Contact Center System Architect, Siemens Enterprise Communications. – To pozwala zwiększyć jakość obsługi i satysfakcję klientów podczas szczytów, gdy zwykle rośnie okres oczekiwania na rozmowę z konsultantem, a wraz z nim poziom irytacji klienta.

 

OpenScape Cloud Contact Center od Siemensa

 

Siemens Enterprise Communications jako pierwszy w Europie oferuje usługi Contact Center w chmurze na bazie platformy OpenScape Cloud Contact Center. Dzięki niej firmy mogą założyć własne CC o rozmiarze od dziesięciu do kilkuset stanowisk, inwestując wyłącznie w to, co najważniejsze – czyli w konsultantów. Całe zaplecze techniczne pozostaje zaś poza firmą, nie generując niepotrzebnych kosztów, także w przypadku jakichkolwiek awarii sprzętu bądź systemu.

 

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
1 komentarz
  1. To to SIemens trochę za późno wystartował z tym programem. Od dawna już mówiło się o ich potrzebie, tylko że dopiero oni (z tych dużych i poważnych firm) zaczęli to robić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Jesteśmy już 11 godzin dziennie on-line

Statystyczny Polak korzysta z internetu łącznie o 5 godzin więcej niż jeszcze dwa lata temu. Jednocześnie prawie podwoił się odsetek tych, którzy chętnie testują nowe technologie i kupują gadżety. Eksperci McKinsey & Company zwracają uwagę na to, że cyfrowa rewolucja w polskim społeczeństwie szybko postępuje. Z drugiej strony rośnie również zaufanie Polaków do cyfrowych innowacji, czego dobrym przykładem jest rosnąca popularność usług finansowych i handlu online. Opracowanie strategii działania w internecie to dziś jedno z głównych wyzwań, przed jakim stoją przedsiębiorstwa.