Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Kancelaria Medius rozbuduje swoje call center

Kancelaria Medius poinformowała o przeprowadzeniu prywatnej oferty sprzedaży akcji o wartości 500 tys. zł. Dzięki środkom z emisji chcemy rozbudować m.in. call center[1] – powiedział prezes spółki Michał Imiołek.

 

Większość przychodów spółki pochodzi z windykacji należności konsumenckich dla sektora małych i średnich firm. Klienci ci coraz częściej potrzebują outsourcingu tego typu usług, a Kancelaria Medius proponuje im także wykup wierzytelności – dodaje Imiołek.

 

Firma swojej szansy upatruje w wykupie wierzytelności, które mają przyczynić się do zwiększenia zysku w roku 2012 o 75%. Strategia przewiduje także sprzedaż pakietów abonamentowych, podano w informacji.

 

Od roku 2009 Klientami kancelarii było ponad 400 przedsiębiorstw, w tym Grupa ITC, jedna z największych w Polsce firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu human resources.

 

W procesie pozyskania kapitału i wejścia na rynek kapitałowy Kancelarię Medius wspiera EBC Solicitors, który wprowadził na rynek m.in. Platinium Properties Group.

 

Źródło: ISB / sg/tom

 

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Koniec ery abonamentu jest bliski?

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii, usługi abonamentowe mogą odejść do lamusa. Klienci stają się bardziej świadomi i co za tym idzie, nie chcą płacić za to, z czego nie korzystają. Dostawcy wprowadzają więc coraz więcej usług umożliwiających rozliczanie się w zależności od ich rzeczywistego zużycia.
Czytaj więcej

Agnieszka Janulewicz wzmacnia zespół Experience Design w Deloitte Digital

Do Deloitte Digital dołączyła Agnieszka Janulewicz, która objęła stanowisko Senior Research Consultant. W zespole Experience Design będzie zarządzała projektami badawczymi, które wspierają cały proces projektowy – od badań eksploracyjnych poprzez fazę ideacji aż po testy z użytkownikami. Z branżą związana jest od 10 lat.