Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

NCC

(inaczej Network Control Center) centralna lokalizacja w sieciowym środowisku contact center do monitorowania wzorców ruchu przychodzącego i dostosowywania personelu, grup umiejętności i alokacji zasobów technicznych w celu osiągnięcia wymaganego poziomu usług.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Warszawa z infolinią dopiero w lipcu

Latem 2012 r. wszystkie sprawy interwencyjne w Warszawie załatwimy pod jednym numerem telefonu 19 115.  Ratusz rozstrzygnął przetarg na budowę centrum komunikacji z mieszkańcami. – Chcemy, by ruszyło ono w lipcu – mówi dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Marcin Wojdat.

 

Nowy ośrodek ma być prawdziwą rewolucją w obsłudze klienta przez urzędników. Będzie można tam zgłaszać wszystkie problemy, które nie zagrażają życiu i zdrowiu ludzi (od tego jest nr 112), czyli np. dziurę w ulicy, powalone drzewo, pomazany pomnik czy zdechły kot leżący na ulicy.

 

O tym, jak duże będzie to ułatwienie, wie każdy, kto choć raz próbował zgłosić usterkę służbom miejskim.

 

Przykładowo – za ulice w mieście odpowiadają: Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Terenów Publicznych, urzędy dzielnic lub wspólnoty na osiedlach. Nawet jeśli uda nam się ustalić, która z tych instytucji jest odpowiedzialna za interesujący nas fragment drogi, to odnalezienie właściwego urzędnika graniczy z cudem. – Teraz konsultant dyżurujący pod numerem 19 115 przyjmie każde zgłoszenie, po czym sam ustali, do kogo powinno być ono skierowane – mówi dyrektor Wojdat.

 

Infolinia będzie więc nieco przypominała Wydziały Obsługi Mieszkańca, gdzie składa się pismo, nie martwiąc się o to, jaką drogę musi ono przejść i ile osób musi przystawić na nich swoje pieczątki.

 

– Dla osoby zgłaszającej sprawę liczy się przecież końcowy efekt – mówi dyrektor Wojdat. – Pracownicy biura będą więc pilnować zgłoszenia, a klienci, którzy sobie tego zażyczą, dostaną wiadomość o sposobie załatwienia sprawy.

 

Problemy będzie można zgłosić telefonicznie, za pomocą e-maila czy faksu.

 

W urzędzie powstanie specjalny system informatyczny do monitorowania zgłoszeń. Dzięki temu spóźniający się urzędnicy będą pospieszani, a władze miasta będą mogły ocenić szybkość działania poszczególnych służb.

 

Źródło: Życie Warszawy

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Cyfrowa Transformacja Biznesu od Euvic

Euvic zaprezentował dwie nowe usługi - IDeation-as-a-Service (IDaaS) i Agile Dev Factory. Korzystając z usługi IDaaS, organizacje mogą przetestować swoje nowe cyfrowe pomysły w ciągu kilku dni lub tygodni. Następnie mogą zrealizować te pomysły za pomocą Agile Dev Factory. Wspólnie usługi tworzą kompleksowe narzędzie do cyfrowej transformacji biznesu.
Czytaj więcej

Team działa na ASAPie jak w czelendżu

Anglicyzmy na stałe zadomowiły się w firmowym żargonie. Tak zwane buzzwordysą powszechnie używane w międzynarodowym środowisku, ale nie tylko. Stały się nieodłącznym elementem biznesu, dlatego Preply, w ramach kampanii „Mów pewnie w pracy” przeprowadziła autorskie badania, które pokazują, jak Polacy podchodzą do anglicyzmów.
Czytaj więcej

CX Journey: Jak zbierać informacje o kliencie?

W dzisiejszych czasach dane odgrywają kluczową rolę w każdej branży, w tym również w obsłudze klienta. Aby zapewnić wysoką jakość obsługi i zwiększyć satysfakcję klientów, firmy muszą dokładnie poznać ich potrzeby i preferencje. Dlatego tak ważne jest zbieranie i analiza danych dotyczących klientów. Istnieje wiele metod zbierania danych o klientach, a każda z nich ma swoje zalety i wady.