Connect with us

BSA współpracuje z DataContact

AKTUALNOŚCI

BSA współpracuje z DataContact

Business Software Alliance rozpoczęło ogólnopolską kampanię informacyjną mającą na celu klasyfikację adresatów kampanii jako legalnych użytkowników oraz skłonienie przedsiębiorców do sprawdzenia legalności oprogramowania w firmie.

 

Kampania „Sprawdź swoje oprogramowanie” jest elementem działań antypirackich BSA w Polsce, gdzie według danych IDC1, ponad połowa oprogramowania (54%) jest nielegalnego pochodzenia. Tak wysoki poziom piractwa komputerowego w Polsce (średnia w Unii Europejskiej szacowana jest na poziomie 35%) wynika w dużej mierze z praktyki wielu polskich firm, które w ramach prowadzonej działalności gospodarczej korzystają z nielegalnych programów komputerowych.

Kampania „Sprawdź swoje oprogramowanie” skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw w całej Polsce i realizowana jest we współpracy z Grupą DataContact. „Zachęcamy przedsiębiorców, by sprawdzili posiadane oprogramowanie, oraz wypełnili i odesłali oświadczenie o jego legalności. Pomoże to nam zaklasyfikować daną firmę jako legalnego użytkownika oprogramowania” — wyjaśnia Krzysztof Janiszewski, przewodniczący Lokalnego Komitetu BSA w Polsce.

O potrzebie wszechstronnej edukacji w zakresie zagrożeń związanych z korzystaniem z nielegalnego oprogramowania świadczą nie tylko dane statystyczne i dane BSA, ale i rezultaty niezależnych badań. Z badania przeprowadzonego przez IPSOS2 wynika, że aż 69% osób zarządzających firmami w Polsce uważa, Że na aukcjach internetowych można nabyć legalne oprogramowanie, zaś 39% jest zdania, Że legalne oprogramowanie można uzyskać za pośrednictwem sieci typu P2P. Z danych BSA wynika, Że ww. sposoby nabycia oprogramowania są najczęstszymi kanałami dystrybucji nielegalnego oprogramowania.

Karol Bancerz

Z branżą call center związany od 14 lat. Od prawie 12 lat prowadzi CCNEWS.pl, pierwszy, największy i najpopularniejszy w Polsce vortal o customer care. Zarządzał wieloma projektami telemarketingowymi dla operatorów telefonii komórkowej, linii lotniczych i towarzystw ubezpieczeniowych. Ostatnio odpowiedzialny był za nadzorowanie procesu wydawania wiz przez konsulaty USA dla obywateli Polski, Rosji, Białorusi i Litwy. Zwolennik zrównoważonego rozwoju biznesu ze wsparciem sztucznej inteligencji. Obecnie bloger, dziennikarz, przedsiębiorca – baczny obserwator zmieniających się trendów w obsłudze klienta. Prezes zarządu Belocal Polska Sp. z o. o. oraz członek zarządu Polskiego Instytutu Wiedzy Praktycznej - właściciela platformy WIEDZAPRAKTYCZNA.pl.

Skomentuj

POPULARNE