Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Call One i Voice Contact Center razem

Zarząd Grupy Outsourcing Experts podjął decyzję o połączeniu firm Call One i Voice Contact Center[1]. Integracja spółek jest etapem zwiększania potencjału Grupy Outsourcing Experts przez specjalizację w poszczególnych segmentach usług outsourcingowych. Nadzór nad połączonymi firmami sprawować będzie Adam Kotrych, dotychczasowy prezes zarządu Voice Contact Center.

 

Koncentracja firm Call One i Voice Contact Center – oferujących usługi outsourcingowe z zakresu wielokanałowej obsługi klienta – ma na celu wzmocnienie pozycji rynkowej Grupy Outsourcing Experts w obszarze call i contact center. Integracja spółek pozwoli Grupie nie tylko na szybszy rozwój, ale także na zwiększenie elastyczności operacyjnej. Zbudowanie znaczącej pozycji w segmencie umożliwi z jednej strony uzyskanie istotnych korzyści skali, z drugiej zaś otworzy drogę do największych, długoterminowych kontraktów. Połączona spółka zarządzać będzie 700 stanowiskami operacyjnymi zlokalizowanymi głównie w Warszawie i Łodzi. Tym samym, Voice Contact Center dołączy do pięciu największych graczy na rynku call i contact center.

 

”Wierzymy, że dzięki połączeniu będziemy mogli zainicjować proces konsolidacji mocno rozdrobnionego rynku call i contact center w Polsce. Jestem przekonany, że pozwoli nam to na pozyskiwanie dużych projektów, a także na generowanie nowych, niedostępnych dla naszej konkurencji kontraktów, w których działalność call i contact center stanowiłaby jedynie jedno z ogniw łańcucha wartości dodanych”– powiedział Konrad Rochalski, Prezes Zarządu Grupy Outsourcing Experts.

 

Grupa Outsourcing Experts działa w trzech obszarach biznesowych: outsourcingu procesów zarządzania dokumentami i back-office, outsourcingu procesów wsparcia sprzedaży i marketingu oraz outsourcingu procesów call i contact center. Decyzją Zarządu Grupy Outsourcing Experts spółka Call One wejdzie w struktury istniejącej na rynku call i contact center spółki Voice Contact Center.

Do grona klientów Voice Contact Center należy kilkadziesiąt spółek, z których największe to: ITI Netia, Onet.pl, Wydawnictwo G+J RBA, Wydawnictwo Szkolne PWN, Allianz.

W czerwcu 2011 spółka Voice Contact Center została nagrodzona w VI edycji Konkursu Marketingu Bezpośredniego Golden Arrow 2011, w kategorii Telemarketing[2]. To pierwsza nagroda w tej kategorii od początku istnienia konkursu. Nagrodzona kampania realizowana była na rzecz Wydawnictwa G+J RBA. Projekt dotyczył monitoringu należności i był skierowany do prenumeratorów miesięcznika National Geographic Polska. Voice Contact Center jest obecnie głównym partnerem Wydawnictwa w zakresie sprzedaży przez telefon. Firmy planują rozszerzyć współpracę w obszarze telefonicznej obsługi klientów.

 

Źródło: CallOne

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. Telemarketing. wykorzystanie telefonu do celów sprzedaży i promocji oferty firmy; sprzedawanie przez telefon.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Sales Lions wspiera sprzedaż w Otomoto

Sales Lions poinformowało o rozszerzeniu regularnej współpracy z portalem Otomoto. Po wdrożeniu nowatorskiego systemu treningowego zespół Telesales Otomoto odnotował wzrost o 20 p.p. w zakresie realizacji kryteriów jakościowych, pomimo tego, że startował z solidnej bazy.
Czytaj więcej

Nastroje pracodawców coraz lepsze

Po mocnym zakończeniu I kwartału, kolejny ma jeszcze mocniejsze otwarcie. Wskaźnik oceny bieżącej koniunktury biznesowej wydobył się z dołka i jest najwyższy od 15 miesięcy. Gorzej jednak prezentuje się zmiana dynamicznie rosnącego w kilku poprzednich okresach wskaźnika oczekiwań co do przyszłej sytuacji – tak pokazuje Indeks Optymizmu Przedsiębiorców, który powstaje na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród członków Pracodawców RP.