Partnerstwo Jive i Polycom

Jive Software producent rozwiązania społecznościowego dla biznesu oraz Polycom, Inc. (Nasdaq: PLCM) wiodący dostawca w dziedzinie standardowej komunikacji zunifikowanej (UC) zawarły porozumienie w sprawie zintegrowania wideo HD Polycom z biznesową platformą społecznościową Jive. Nowe rozwiązanie zmieni sposób, w jaki firmy kontaktują się i współpracują z klientami, partnerami i pracownikami.

Polycom zintegruje platformę Polycom® RealPresence™ – kompleksową infrastrukturę programową, służącą do uniwersalnej współpracy wideo – z biznesową platformą społecznościową Jive. Umożliwi to współpracę wideo z dowolnego miejsca. Wspólne rozwiązanie pozwoli użytkownikom Jive brać udział w wideoczatach na żywo, w tym w grupowych połączeniach wideo. Ponadto umożliwi nagrywanie spotkań lub komunikatów wideo do szkoleniowych, w ramach bieżącej współpracy oraz archiwizacji.

 

Zarówno indywidualni użytkownicy, jak i pracownicy firm coraz chętniej korzystają z biznesowych sieci społecznościowych i współpracy wideo. Ścisła integracja tych dwóch technologii spełnia zapotrzebowanie rynkowe. Platformy społecznościowe z obsługą wideo stanowią zaawansowany środek komunikacji, który pozwala pogłębić relacje z innymi członkami społeczności. Współpraca wideo prowadzi do rezultatów w postaci bardziej owocnych i efektywnych konwersacji, szybszego podejmowania decyzji, większej kreatywności i skuteczniejszych burz mózgów.

[mv]

„Integracja biznesowych sieci społecznościowych z transmisją wideo w czasie rzeczywistym to kolejny krok w usprawnianiu komunikacji i pracy zespołowej użytkowników biznesowych. A to przekłada się na wzrost ich produktywności ” — powiedział Sudhakar Ramakrishna, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań UC i główny dyrektor ds. rozwoju w firmie Polycom. — „Polycom i Jive wspólnie dostarczą społecznościowe rozwiązanie wideo HD, które jest łatwe w użyciu i odpowiada na rosnący popyt na biznesową współpracę wideo czasie rzeczywistym”.

 

 

Wideo HD będzie oparte na standardach otwartych, aby zapewnić zgodność operacyjną z innymi aplikacjami biznesowymi i komunikacyjnymi. Rozwiązanie wideo zbudowane na platformie Polycom RealPresenceTM będzie działać w chmurze, a dostęp do niego będzie można uzyskać za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca i urządzenia. Użytkownicy będą mogli nawiązywać połączenia dwu- lub wielostronne w czasie rzeczywistym, a także nagrywać spotkania lub komunikaty wideo i archiwizować je w kontekście grupy, aby inni mogli je pobrać i obejrzeć w dowolnym momencie.

 

Social Business

Oprogramowanie Social Business zapewnia nowy sposób wykorzystania technik społecznościowych. Social Business firmy Jive łączy oprogramowanie wspólnotowe , oprogramowanie do współpracy i społecznościowe oraz monitorowanie mediów społecznościowych w jedną zintegrowaną platformę. Podobnie jak portale społecznościowe wpłynęły na życie prywatne ich użytkowników, tak Social Business zmienia sposób, w jaki firmy uzyskują przewagę konkurencyjną.

 

Rozwiązania UC firmy Polycom i platforma Polycom RealPresence

Rozwiązania UC firmy Polycom stwarzają środowisko pracy zespołowej, które przyspiesza przyswajanie informacji, zwiększa stopień zaangażowania i ogólną produktywność jego uczestników. Polycom zapewnia rozwiązania głosu i wideo HD do użytku osobistego, mobilnego i grupowego, a także immersyjną teleobecność (telepresence). Polycom wspiera przedsiębiorstwa w przeobrażeniu się w wydajne miejsca pracy, w których ludzie współpracują z dowolnej lokalizacji, przez dowolną sieć i za pomocą preferowanego przez nich urządzenia.

 

Platforma Polycom RealPresence to kompleksowa infrastruktura programowa służąca do uniwersalnej współpracy z wykorzystaniem wideo. Jest to uniwersalne oprogramowanie pośredniczące, które obsługuje do 75 000 zarejestrowanych urządzeń oraz 25 000 jednoczesnych sesji. Za pomocą platformy można współpracować z wykorzystaniem wideo, zarządzać zasobami wideo, treścią wideo i wirtualizacją, uniwersalny dostęp i zabezpieczenia. Polycom wraz z szerokim ekosystemem partnerskim zapewnia kompleksową, niezawodną i skalowalną platformę współpracy, która umożliwia dostarczanie rozwiązań UC pracownikom, partnerom i dostawcom – lokalnie lub z chmury.

[/mv]

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

NFWare pozyskał środki na ekspansję międzynarodową

NFWare, start-up wyróżniony w zeszłorocznej edycji konkursu Orange Fab, pozyskał środki na ekspansję międzynarodową. W nowej rundzie finansowania, prowadzonej przez fundusz Sistema Venture Capital, wzięli udział dotychczasowi inwestorzy oraz należący do hiszpańskiego giganta telekomunikacyjnego Telefónica, akcelerator start-upowy Wayra.