DATERA wyróżniona za innowacyjny potencjał

DATERA SA, firma projektująca i wdrażająca zaawansowane technologicznie rozwiązania telekomunikacyjne została wyróżniona w konkursie „InnoFirma – Parkowe Orły 2011” ogłoszonego przez Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce.

 

[mv]W konkursie wyłoniono firmy posiadające największy potencjał innowacyjny oraz zdolność działania na rynkach międzynarodowych, poprzez sprzedaż produktów oraz współpracę o charakterze kooperacyjnym i kapitałowym z zagranicznymi podmiotami, ulokowane w parkach i inkubatorach technologicznych, akademickich inkubatorach oraz inkubatorach przedsiębiorczości.

 

– Konkurencja była bardzo silna – w konkursie startowały bowiem głownie firmy technologiczne, które innowacyjne rozwiązania mają wpisane w strategie rozwoju. Serwer telekomunikacyjny Datera Call-eX i platforma operatorska Datera Carrier-eX są gotowe konkurować z produktami z innych krajów. Tym bardziej cieszy nas to wyróżnienie – mówi Marek Matulewicz, wiceprezes zarządu Datera SA.

 

Konkurs „InnoFirma – Parkowe Orły” oferuje laureatom możliwość zaprezentowania swojej firmy podczas wizyty studyjnej w Dolinie Krzemowej w Kalifornii (USA), która planowana jest na wrzesień br. Organizator konkursu zapewnia też wyróżnionym firmom międzynarodową promocję, głównie za pośrednictwem europejskich parków technologicznych.[/mv]

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *