Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Subskrypcja MT w 48h

Justpay.pl wprowadza rewolucję w zakresie uruchamiania SMS-owych subskrypcji MT, czyli płatności za otrzymany SMS. Jako jedyny serwis na rynku umożliwia wdrożenie mobilnych płatności odnawialnych w ciągu 48 godzin. Wcześniej trzeba było czekać na to nawet 4 tygodnie.

[mv]Właściciele stron internetowych, którzy chcą wprowadzić subskrypcję MT wybranych treści, nie muszą już czekać tygodniami na jej włączenie. Justpay.pl jako jedyny w Polsce uruchamia ją w zaledwie 48 godzin bez żadnych opłat aktywacyjnych i wymogu obrotu miesięcznego w obsłudze. Ta zmiana znacznie przyspiesza możliwość zarabiania na dostępie do prenumerowanych treści.

Subskrypcja MT, czyli płatność za odebrany SMS, to rodzaj usługi, która umożliwia dokonywanie cyklicznych opłat użytkownikom abonamentowym. Użytkownik, po zapisaniu do wybranego serwisu, nie musi już pamiętać iż kończy mu się abonament czy dostęp do danego serwisu. Zamiast tego co tydzień w określone dni i godziny otrzymuje płatną wiadomość z informacją o przedłużonym dostępie do usługi.

Mobilne płatności odnawialne (subskrypcje MT) będą miały zastosowanie w przypadku stałych, cyklicznych płatności na stronach WWW Partnerów Justpay (np. portale z grami internetowymi, dostęp do plików, archiwów). W tym celu Partner definiując serwis przypisuje każdej płatności odnawialnej określony czas dostępu dla Użytkownika do płatnej treści. Innym przykładem wykorzystanie subskrypcji MT jest cykliczne doładowywanie konta punktowego (np. tzw. kredyty w grach internetowych). W tym przypadku Partner określa ile Użytkownik otrzymuje punktów za każdą wykonaną płatność odnawialną.

Justpay jest wiodącym produktem największego polskiego integratora usług SMS Premium i dostawcy mobilnych usług dodanych w Polsce – firmy Avantis. Serwis należy do liderów na rynku mikropłatności dokonywanych przy pomocy telefonu komórkowego.[/mv]

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. wybaczcie ale jak czytam takie bzdury to mi się odechciewa do takich podmiotów/pomiotów kłamstwa wysyła ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy