SAP i Dell łączą siły „w chmurze” i „w pamięci”

SAP AG i Dell ogłosiły dziś rozszerzenie swojej długofalowej współpracy na obszary cloud computing i technologii in-memory. Pozwoli to przygotować nowe rozwiązania, które będą zmieniały biznes z wykorzystaniem tych technologii. Aplikacje SAP będą dostępne poprzez platformę Dell VIS Next Generation Datacenter, która otwiera klientom nowe możliwości wykorzystania IT i podnoszenia wydajności.

[mv]Dodatkowo serwery z linii Dell PowerEdge R910 znalazły się wśród platform sprzętowych, certyfikowanych przez SAP do wdrożenia technologii SAP® In-Memory Computing. Dzięki temu klienci firmy Dell mogą znacznie podnieść dostępność i szybkość przetwarzania informacji biznesowych, a w efekcie sprawniej i bardziej świadomie podejmować decyzje. Niniejsza informacja została podana do wiadomości podczas konferencji SAPPHIRE® NOW, która odbywa się w Orlando w dniach 15-18 maja 2011.

 

Modele dostarczania IT w chmurze stają się priorytetem wielu korporacyjnych działów IT dzięki możliwościom szybkiego wdrożenie, efektywności kosztowej i elastyczności. Dla klientów firmy Dell implementacja oprogramowania SAP przy użyciu rozwiązań Dell w chumrze sprawia, że przejście na model cloud computing jest proste i bezpieczne. Zarówno Dell, jaki i SAP oferują szeroki wybór otwartych i korzystnych cenowo rozwiązań, które pozwalają klientom w pełni wykorzystać wcześniejsze inwestycje w oprogramowanie innych producentów.

 

Dell jest obecnie certyfikowanym przez SAP dostawcą usług „w chmurze”, jak również certyfikowanym przez SAP dostawcą usług hostingowych, zapewniającym wysoką jakość wdrożenia aplikacji SAP „w chmurze”. Jako część certyfikacji platforma Dell przeszła test kryteriów SAP na dostarczanie rozwiazań w modelu cloud.

 

Klienci odnoszą korzyści z aplikacji SAP w chmurze firmy Dell

Dell jednym z głównych dostawców rozwiązań “w chmurze”. Możliwość używania aplikacji SAP w „chmurze” firmy Dell może pomóc klientom w budowaniu odporności i efektywności w oparciu o efekt skali, bez nadmiernej rozbudowy tradycyjnych środowisk IT. Uniwersytet w Kentucky, który obecnie testuje doświadczalne wdrożenie aplikacji SAP w chmurze Dell, podkreśla wartość komplementarnej oferty.

 

“Cloud computing jest nie tylko znakiem czasu – otwiera nowe możliwości dla przetwarzania danych w organizacjach” – powiedział Vince Kellen, Dyrektor Informatyki na Uniwersytecie w Kentucky. „W związku intensywną współpracą Uniwersytetu w Kentucky z firmami SAP i Dell planujemy poprawić sprawność i efektywność kosztową naszej infrastruktury. Pierwsze testy wykazały znakomite rezultaty. W bliższej i dalszej perspektywie zamierzamy odnieść korzyści w oparciu o efekt skali, otwartość i elastyczność, jaką zapewni nam chmura firmy Dell”.

 

Przetwarzanie w czasie rzeczywistym dzięki optymalizacji oprogramowania i sprzętu

Oprogramowanie SAP® In-Memory Appliance (SAP HANA™) pozwala klientom na analizę ogromnych ilości dnaych w czasie rzeczywistym, przez co umożliwia szybsze podejmowanie decyzji, zdobycie bardziej dogłębnej wiedzy o biznesie i adekwatne do niej działanie. Platforma Dell PowerEdge R910 została certyfikowana do wykorzystania z rozwiązaniem SAP HANA, spełniwszy rygorystyczne wymogi testowe. Wykorzystanie platformy Dell PowerEdge R910 łącznie z SAP HANA daje użytkownikom możliwość prowadzenia operacji analitycznych, zarządzania wydajnością i działalnością operacyjną w jednym systemie. Wspólnie rozwiązania te wspierają biznes w odpowiednich reakcjach na zdarzenia, mające wpływ na bieżącą działalność. Dzięki temu organizacje mogą szybko identyfikować i analizować trendy i wzorce, aby ulepszać planowanie, prognozowanie i optymalizować ceny.

 

Grupa Charmer Sunbelt zaangażowała się ostatnio w pracę z firmą Dell nad wdrożeniem SAP HANA. „SAP i Dell oferują szeroki wybór rozwiązań, które spełniają oczekiwania naszych dostawców i klientów, a jednocześnie pozwalają na dalszy wzrost z wykorzystaniem naszych dotychczasowych inwestycji” – powiedział Paul Fipps, Dyrektor IT i Wice-Prezes działu Business Services w Grupie Charmer Sunbelt. „Analityka w czasie rzeczywistym i nowe aplikacje, których działanie przyspiesza technologia przetwarzania in-memory pozwolą nam analizować ogromne ilości danych w pamięci lokalnej, szybko i łatwo. Przewidujemy, że decyzje biznesowe będą mogły być wykonywane bez żadnych opóźnień w kluczowych procesach biznesowych, jak również szybko otrzymamy raporty typu analiza rentowności czy segmentacja klientów[1] w złożonych, szczegółowych przekrojach.”

 

Dodatkowo Dział Usług Dell Services dostarcza wsparcie dla rozwiązania SAP HANA, pomagając klientom we wdrożeniu technologii SAP In-Memory Computing łącznie z aplikacją wspierającą zarządzanie SAP® ERP i aplikacją analityczną SAP® BusinessObjects™. Dzięki certyfikacji i usługom wsparcia SAP i Dell oferują klientom prostą drogę do uproszczenia środowisk analitycznych i dostarczenia w czasie rzeczywistym wiedzy o działalności operacyjnej. Ponadto połączenie SAP HANA i platformy sprzętowej Dell daje klientom korporacyjnym możliwości standaryzacji na efektywnej kosztowo i zoptymalizowanej platformie przetwarzania in-memory, co pozwala na dalszą redukcję ryzyka i kosztów.

 

Coraz bliższa współpraca Dell-SAP przynosi klientom całościowe rozwiązania

Jako globalny partner technlogiczny SAP firma Dell oferuje klientom portfolio całościowych rozwiązań, wspierających aplikacje SAP, włącznie ze sprzętem, oprogramowaniem i usługami, które pomagają zmniejszać koszty IT przy jednoczesnym wzroście efektywności operacyjnej.

 

„Obecne pogłębienie współpracy z SAP dowodzi naszej determinacji, aby pomagać klientom w rozwiazywaniu rzeczywistych problemów biznesowych” – powiedział Steve Schuckenbrock, Prezes Dell Services. „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wraz z SAP dostarczać nową ofertę, która wykorzystuje technologie chmury i przetwarzania in-memory, znakomicie zwiększające wydajność i efektywność.”

 

„Celem SAP jest dostarczanie takich rozwiązań, które są otwarte i elastyczne, przez co najlepiej przyczyniają sie do sukcesu klientów” – powiedział Sanjay Poonen, Prezes Global Solutions, SAP. „Dzisiejsza informacja podkreśla nasze zaangażowanie w tworzenie aplikacji biznesowych, dostępnych w modelu chmury we współpracy z partnerami z naszego wiodącego ekosystemu. Poprzez głębszą współracę z firmą Dell damy klientom korzyści w postaci komplementarnych rozwiązań cloud i in-memory, dzięki którym będą mogli zmieniać swój biznes w sposób elastyczny i efektywny kosztowo.”[/mv]

Słownik
1. segmentacja klientów. jest procesem dzielenia bazy klientów na mniejsze grupy o podobnych potrzebach, preferencjach i zachowaniach zakupowych. Celem segmentacji jest…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Karty programów lojalnościowych wypierane przez aplikacje

Czterech na pięciu internautów deklaruje udział w programach lojalnościowych sklepów, firm usługowych czy stacji benzynowych – wynika z badania „Lojalni 2017”. Choć trzy czwarte z nich nadal korzysta z plastikowych kart wydawanych przez firmy, coraz częściej punkty zbierane są za pomocą stron internetowych lub aplikacji na smartfony.
Czytaj więcej

Idzie nowe: klienci wolą voiceboty od aplikacji

Aż 40% klientów w ciągu trzech lat będzie korzystać wyłącznie z wirtualnych asystentów głosowych w kontaktach z firmami. Strony WWW i aplikacje mobilne tracą na znaczeniu. Takie wnioski wyłaniają się z najnowszego badania Capgemini. Zaproszono do niego 5000 konsumentów z USA i Europy.