Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Informacja medyczna Łodzi w Koszalinie

Dzisiaj już absolutnie nikogo nie dziwi lokalizacja infolinii. Wybieramy numer warszawski – po drugiej stronie odbiera konsultant w Katowicach. Często jednak managerowie call center[1] nie dbają o dostęp do informacji i szkolenia z topografii dla konsultantów infolinii miejskiej. Tak jest w przypadku działającej od 15 marca łódzkiej infolinii oddziału NFZ w Koszalinie.

[mv]Przekonał się o tym pan Przemysław z Łodzi – piszą dziennikarze gazety „Polska The Times”, który szukał dokładnego adresu i numeru telefonu poradni nefrologicznej na Bałutach. Nie ma internetu, więc próbował uzyskać informację w NFZ. Nie mógł się dodzwonić do urzędnika, dlatego wykręcił numer nowej infolinii dla pacjentów, która jest czynna po godzinach urzędowania Funduszu, czyli od godz. 16. Okazało się, że dodzwonił się do Koszalina. Nic więc dziwnego, że pani w informacji nie wie, gdzie leży miejscowość Bałuty.

– To szok. Po co mi informatorzy, którzy nie znają Łodzi? – zastanawia się łodzianin.

Dziennikarze postanowiliśmy sprawdzić, jak działa całodobowa informacja i zadzwoniliśmy z pytaniem o poradnię alergologiczną na Polesiu. – A w którym województwie leży ta miejscowość? – spytała pani w informacji.

– To dzielnica Łodzi. Czy jest w tej okolicy jakaś poradnia alergologiczna – podpowiedzieliśmy pani w informacji.

– Tego nie wiem, ale mogę przeczytać adresy wszystkich poradni alergologicznych i sobie pani wybierze tę, która jest najbliżej – odpowiedziała pani.

Całodobową infolinię dla pacjentów uruchomiono po wprowadzeniu zmian w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, żeby uniknąć chaosu z powodu braku informacji.

– Bezpłatną infolinię uruchomiliśmy dla pacjentów, którzy nie mają internetu. Priorytetem było stworzenie miejsca, gdzie mogą dzwonić pacjenci, którzy szukają pomocy lekarskiej nocą – tłumaczy Beata Aszkielaniec, rzecznik prasowy oddziału NFZ w Łodzi.

Pacjenci dziwią się, dlaczego muszą dzwonić aż do Koszalina. – W Łodzi nie ma firm, które pracowałyby całą dobę i mogły udzielać tego typu informacji. Spośród otrzymanych ofert wybraliśmy najlepszą. Pracownicy mają doświadczenie, bo udzielają podobnych informacji pacjentom z innych województw. Informatorzy korzystają z naszych baz danych i przygotowanej przez nas interaktywnej mapy. Nie mają jednak obowiązku wskazywać poradni najbliżej domu – tłumaczy Aszkielaniec.

NFZ uważa, że znajomość topografii miasta nie jest konieczna do udzielania informacji pacjentom. Innego zdania jest Jakub Dobrzyński, były konsultant infolinii telewizji nowej generacji N – Często mieliśmy pytania o pogodę w Krakowie. Udzielaliśmy zawsze naturalnej odpowiedzi – mimo, że fizycznie pracowaliśmy w Warszawie – bo zawsze mieliśmy podgląd np. do serwisów informacyjnych z prognozą pogody. I choć nie należało to do naszych obowiązków, to klienci bardzo mile to odbierali.

Źródło: Polska The Times/ inf. wł.[/mv]

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

CX Journey: Jak zbierać informacje o kliencie?

W dzisiejszych czasach dane odgrywają kluczową rolę w każdej branży, w tym również w obsłudze klienta. Aby zapewnić wysoką jakość obsługi i zwiększyć satysfakcję klientów, firmy muszą dokładnie poznać ich potrzeby i preferencje. Dlatego tak ważne jest zbieranie i analiza danych dotyczących klientów. Istnieje wiele metod zbierania danych o klientach, a każda z nich ma swoje zalety i wady.