Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Alians strategiczny ekspertów branży call center

Dwie wiodące firmy specjalizujące się w działalności doradczo-szkoleniowej w obszarze call center[1] – Commmunication One Consulting oraz Suasor zawiązały alians strategiczny, którego celem jest rozszerzenie portfolio usług, wspólne budowanie bazy Klientów oraz wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia projektów dla podmiotów prowadzących i zlecających prowadzenie telefonicznych działów obsługi klienta.

[mv]

Nową strukturą, działającą na rynku pod nazwą Suasor/Communication One Consulting będzie zarządzał Michał Karzel– doświadczony Menadżer i konsultant, związany z branżą od 2002 roku. Michał Karzel w swojej praktyce zawodowej kierował między innymi działalnością operacyjną call centers Microsoft, arvato services czy Contact Center[2] TPI (Grupa TP). Od 2007 roku prowadzi działalność doradczą pod własną marką SUASOR Call Center Consulting.

Strategicznym obszarem dla aliansu jest rynek call/contact center oraz wszystkie inne obszary działalności biznesowej firm związane z kontaktem z konsumentami. Trzy główne kierunki działań to doradztwo, szkolenia i usługi HR dla branży.

„-Koncentrujemy naszą uwagę na rynku call/contact center. Mamy ciekawą ofertę szkoleniową i doradczą dla centrów wewnętrznych i nowopowstających call center czy działów telefonicznych. Chcemy wspierać i towarzyszyć we wzroście biznesu naszych klientów, dlatego stawiamy na rozwój długookresowej współpracy – mówi Michał Karzel. – Naszymi atutami są ludzie, ich znajomość realiów rynku, doświadczenie i pasja, z jaką pracują. To czynni menadżerowie umiejący dzielić się wiedzą. Wierzę, że łącząc siły w konsorcjum staniemy się największą i najlepszą firmą szkoleniowo-doradczą branży call center” – dodaje.

„ – Cieszę się, że połączony obszar szkoleń i doradztwa będzie skutecznie rozwijany przez ludzi, którzy mają klarowną wizję i strategię. Jako grupa firm związanych z rynkiem usług call center, chcemy skupiać naszą uwagę na rozwoju tego obszaru. Zamierzamy wykorzystać doświadczenia Michała Karzela, który pomoże nam właściwie zarządzać obszarem szkoleń i jakości również w ramach Grupy Call Center Poland, do której należy Communication One Consulting. – mówi Andrzej Rezler, Członek Zarządu Communication One Consulting.[/mv]

 

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy