Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Nowy pakiet komunikacyjny od Alcatel-Lucent

Firma Alcatel-Lucent poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego pakietu rozwiązań komunikacyjnych. Nowy pakiet Alcatel-Lucent OpenTouch wzbogaca multimedialną komunikację z udziałem wielu osób i różnorodnych urządzeń, przekształcając ją w nowoczesne narzędzie biznesowe.

[mv]Pakiet Alcatel-Lucent OpenTouch został opracowany z wykorzystaniem architektury platformy komunikacyjnej, zaprezentowanej jesienią ubiegłego roku. Wykorzystuje on serwery Genesys SIP i OmniPCX Enterprise firmy Alcatel-Lucent, aby zapewnić konwergentną i otwartą architekturę, która obsługuje rozmowy multimedialne z udziałem wielu osób i urządzeń (telefony biurkowe, smartfony, komórki czy laptopy).

Rozwiązanie Alcatel-Lucent OpenTouch, dzięki intuicyjnej obsłudze, podobnej do tej w smartfonach, pozwala przedsiębiorstwom na inteligentne zarządzanie rozmowami, poprzez umożliwienie użytkownikom bezproblemowego przełączania się pomiędzy urządzeniami i mediami. Jednocześnie zapewniona jest stała interakcja z odpowiednimi pracownikami i zachowanie kontekstu. W efekcie przedsiębiorstwa zyskują konkretną i efektywną komunikację, która pozwala optymalnie wykorzystać posiadane zasoby i ograniczyć koszty operacyjne.

Rozwiązanie OpenTouch zapewnia otwarte podejście, które wykorzystuje wieloletnie doświadczenie i wiedzę specjalistyczną firmy Alcatel-Lucent w zakresie komunikacji w przedsiębiorstwie i obsługi klienta. Pracownicy i klienci mogą bezpośrednio posługiwać się w komunikacji multimediami za pośrednictwem różnorodnych urządzeń oraz nawiązywać interaktywne połączenia konferencyjne z udziałem wielu osób.

Nowy pakiet obejmuje kompletne rozwiązanie dla przedsiębiorstw średniej wielkości — Alcatel-Lucent OpenTouch Business Edition, które można zainstalować w siedzibie firmy bądź korzystać z usług w modelu hostingu. Aktualna wersja, obsługująca maksymalnie 1500 użytkowników lub 3000 urządzeń, będzie dostępna od czerwca br.

Dla klientów korzystających z serwera komunikacyjnego Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise (OXE) jest przeznaczony pakiet Alcatel-Lucent OpenTouch Multimedia Services. Rozszerza on możliwości dotychczasowego rozwiązania o obsługę wielostronnych i multimedialnych interakcji. Takie podejście oferuje zupełnie nowe możliwości funkcjonalne. Rozwiązanie również będzie dostępne od czerwca.

Alcatel-Lucent OpenTouch Federation Services umożliwia konsolidację SIP trunkingu oraz planów numeracyjnych w środowisku wykorzystującym centrale wielu producentów. Dodatkowo zapewnia optymalizację kosztów połączeń z telefonów komórkowych dzięki mechanizmowi wyszukiwania drogi połączenia według najniższych stawek. Pakiet będzie w sprzedaży w tym roku.

Poza wsparciem dla wielu urządzeń w otwartym środowisku, nowy pakiet rozwiązań OpenTouch zapewnia obsługę nowatorskiego stacjonarnego smartfonu Alcatel-Lucent OmniTouch 8082 My IC Phone, który wzbogaca komunikację i zwiększa produktywność w pracy. Produkt trafi do sprzedaży i będzie promowany poprzez różnorodne platformy komunikacji.

Źródło: Media2.pl[/mv]

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Bluetooth 5.0 wywoła rewolucję w dotarciu do klienta

Wkrótce obiekty handlowe i lokale usługowe będą mogły wysyłać oferty do klientów oddalonych nawet do 400 metrów. Ale od dystansu ważniejsza okaże się możliwość przesyłania większej ilości danych, np. zdjęć. Co więcej, komunikaty reklamowe w końcu zaczną odpowiadać na indywidualne i zmieniające się potrzeby konsumentów.
Czytaj więcej

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia chmurowa wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe firm. Z tych możliwości nie w pełni mogą skorzystać sektor publiczny i bankowość z powodu sztywnych regulacji.