Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Więcej ofert pracy w call tradingu (czyt. telemarketingu)

To wyrażenie jest jedną z odmian sprzedaży telefonicznej. Zapotrzebowanie na pracowników w tej branży stale rośnie, firmy prześcigają się w ofertach pracy, a studenci zastanawiają czy to dobry sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej.

Call trading opiera się na [mv]telefonicznej sprzedaży produktów na dużą skalę. Konsultanci korzystają z nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych i mają zapewniony codzienny, indywidualny coaching. Pracują w oparciu o specjalnie przygotowane dla nich bazy klientów. Najlepsze firmy z regionu oferują nowoczesne warunki pracy umożliwiając konsultantom śledzenie poszczególnych etapów sprzedaży na ekranie ich komputera oraz zapewniają obsługę posprzedażową wyłączając z tego procesu telemarketera. Oszczędzają dzięki temu czas konsultantów, którzy skupiając się na rozmowach handlowych osiągają nieporównywalną z innymi branżami sprzedaż.

Call traderem może zostać każdy, bez względu na wiek, wykształcenie czy doświadczenie zawodowe. Nie oznacza to jednak, że praca nie wymaga szczególnych umiejętności. Najlepsi konsultanci zaznaczają, że nie odnieśliby sukcesu bez umiejętności słuchania i zrozumienia klienta oraz pewności siebie. Te dwa czynniki są kluczowe w odniesieniu sukcesu, właśnie na te cechy pracodawcy zwracają szczególną uwagę awansując pracowników na wyższe stanowiska.

Stale rośnie liczba propozycji pracy dla call traderów. Na popularnych portalach pracy czy studenckich Biurach Karier dziennie pojawia się po kilkanaście ogłoszeń pracy na te stanowiska. Najwięcej ofert spotkać można w miastach, gdzie rynek ten jest dobrze rozwinięty, takich jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Toruń. Zarobki są zróżnicowane w zależności od firmy. Stawka godzinowa waha się od 5 do 10 zł. Na pensję składa się więc podstawa, premia oraz ewentualne bony czy konkursy. Staramy się zapewniać konsultantom najlepsze warunki pracy. Stale rozwijamy też system motywacyjny w naszej firmie, który cieszy się dużym uznaniem wśród pracowników – mówi Paulina Kaja, kierownik działu HR firmy Contact Center[1].

 

Wśród pracowników znajdują się zarówno osoby, które tymczasowo chcą podreperować budżet, jak i rozpoczynający w ten sposób karierę zawodową. Dla tych drugich firmy call center[2] umożliwiają awanse wewnętrzne. Co pewien czas ogłaszane są konkursy na stanowiska managerskie – mówi Paulina Kaja z Contact Center – każdy kto u nas pracuje może taki awans otrzymać, wystarczy osiągać wyniki i mieć odpowiednią motywację. Ci, którzy mają zamiar zaczepić się na dłużej mogą uczestniczyć w regularnych szkoleniach obejmujących tematykę przydatną w każdym zawodzie. Rozpoczęcie pracy w branży call trading może okazać się więc przepustką do rozwoju kariery zawodowej w przyszłości.[/mv]

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Nawigacja rozmowy, czyli rzecz o skryptach sprzedażowych (i nie tylko) w call center

Czasem odnieść można wrażenie, że call center ze swoimi scenariuszami i schematami rozmów zatrzymało się kilka lat temu i do dzisiaj nie wie w którym kierunku ma iść. Jedni wymagają, aby rozmowy przeprowadzane przez telemarketerów były dokładnym odzwierciedleniem zapisu tekstowego. Inni chcą uwolnienia od schematów i stawiają na wiedzę i umiejętności telemarketerów. A jeszcze inni opracowują mapy, według których konsultanci prowadzą rozmowy.