Interactive Intelligence przejmuje Agori Communications

Firma Interactive Intelligence przejęła Agori Communications GmbH, dystrybutora rozwiązań Interactive Intelligence do obsługi multimedialnych centrów kontaktowych z siedzibą we Frankfurcie w Niemczech.

[mv]Zgodnie z umową podpisaną 28 lutego firma Interactive Intelligence przejęła 100 % prywatnych udziałów Agori w transakcji gotówkowej. W 2010 roku firma Agori odnotowała przychody wysokości 4,5 mln dolarów przed odpisami za kwoty zapłacone Interactive Intelligence za licencje i wsparcie techniczne.

Agori jest dystrybutorem VAR firmy Interactive Intelligence od 2002 roku i odpowiada za sprzedaż, wsparcie i wdrożenia produktów Interactive Intelligence w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

„Przejęcie jest częścią naszej strategii, która zakłada rozwój biznesu na kluczowych międzynarodowych rynkach. Niemcy to czwarta gospodarka świata i nasze największe źródło przychodów w regionie EMEA w 2010 r.” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Interactive Intelligence, dr Donald E. Brown. – „Dzięki przejęciu Agori nasz zespół powiększy się o doświadczoną grupę specjalistów, którzy zapewniali doskonałą obsługę klienta takim klientom jak Bosch Communication Center, Swiss Post Solutions czy Combitel.”

Interactive Intelligence będzie nadal sprzedawać swoje rozwiązania w Niemczech zarówno poprzez terytorialnych menedżerów sprzedaży, jak i istniejącą sieć dystrybutorów.[/mv]

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *