Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Infolinia konsumentów znów działa

Z nowym numerem ruszyła infolinia konsumencka. Pod numerem 0-800-007-707 można uzyskać bezpłatną pomoc prawną dotyczącą konsumentów. Telefoniczne wsparcie dla konsumentów wróciło po prawie dwumiesięcznej przerwie.

[mv]Umowa na obsługę tej infolinii obowiązywała do 31 grudnia. Zaś przetarg na infolinię został rozpisany dopiero 20 grudnia 2010 r., a zatem nie było szans na uruchomienie telefonicznych porad dla konsumentów od pierwszego dnia nowego roku. Konkurs na obsługę infolinii może zostać rozpisany dopiero w momencie, kiedy ustawa budżetowa trafia do senatu. Wówczas można określić jakimi środkami finansowymi dysponuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta i ile może przeznaczyć na infolinię. – W ubiegłym roku wyjątkowo długo trwały prace nad ustawą budżetową w parlamencie – mówi rzecznik prasowy UOKiK[1], Małgorzata Cieloch.

Zainteresowanie tą formą pomocy prawnej w UOKiK jest olbrzymie. W 2010 roku konsultanci odebrali niespełna 40 tys. połączeń, w których udzielili ponad 33 tys. porad prawnych. Daje to średnią 3 029 porad miesięcznie. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się wskazówki dla konsumentów udzielane drogą mailową. – Przez 11 miesięcy funkcjonowania w 2010 roku pomogliśmy w 5 096 sprawach, czyli średnio mamy 436 informacji miesięcznie – dodaje M. Cieloch.

A z jakimi sprawami dzwonimy na infolinię? Według danych UOKiK niespełna połowa telefonów w 2010 roku dotyczyła sprzedaży konsumenckiej (42,28 proc.). Prawie 10 procent stanowiły rozmowy dotyczące umów zawieranych na odległość, a o jeden procent mniej prawnicy udzielili porad w sprawach usług telekomunikacyjnych.

Źródło: Onet.pl/Piotr Król[/mv]

Słownik
1. UOKiK. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów. Powoływany jest…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Cyfryzacja napędza gospodarkę

Dotychczasowe motory wzrostu Polski, takie jak podaż taniej i wykwalifikowanej siły roboczej czy napływ środków z Unii Europejskiej, zaczynają słabnąć. Jest jednak szansa, że nową siłą napędową gospodarki stanie się cyfryzacja, która do 2025 roku może przynieść 275 mld zł dodatkowego PKB – wynika z najnowszego raportu firmy doradczej McKinsey & Company.