Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Master Telecom z Normą EN15838 na Targach Call Center World

W dniach 22-24 lutego 2011 w Berlinie odbędą się coroczne międzynarodowe targi Call Center[2] World. Podobnie jak w zeszłym roku zaprezentują się tam polskie firmy działające w ramach Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni. Wśród nich firma Master Telecom – spółka specjalizująca się w systemach masowej obsługi klienta – zaprezentuje kilkukrotnie nagradzane już autorskie rozwiązanie QSMaster w wersji Live opartej na modelu SaaS[4] (Software as a Service[1]).

[mv]

Tegoroczną nowością jest również włączenie do oprogramowania narzędzi i raportów realizujących wytyczne Europejskiej Normy EN15838. Norma ta określa metody zarządzania jakością usług świadczonych przez Call Centers, niezależnie od branży w jakiej organizacja działa. Może być stosowana zarówno w wewnątrzfirmowych jak i outsourcingowych centrach telemarketingu. Spółka Master Telecom zaangażowała się w popularyzację europejskich standardów komunikacyjnych poprzez wsparcie inicjatywy http://en15838.org integrującej środowisko międzynarodowych ekspertów, wdrożeniowców, audytorów i szkoleniowców.

“Dystrybucja oprogramowania w modelu SaaS – poprzez znaczne zredukowanie nakładów inwestycyjnych oraz skrócenie do minimum czasu wdrożenia – daje teraz szansę zastosowania nowoczesnego systemu również w sektorze małego i średniego biznesu, jednocześnie zachowując wszystkie zalety i możliwości systemów stosowanych przez dominujących liderów rynku. Dzięki temu innowacyjna technologia komunikacyjna skutecznie usprawni budowanie trwałych relacji z klientami już na starcie działalności.” – mówi Jarosław K. Mężyk, Szef Działu Rozwoju w Master Telecom.

Master Telecom od 2003 roku projektuje, wdraża i nadzoruje systemy telekomunikacyjne dla firm, operatorów sieci i dostawców usług. Zespół doświadczonych specjalistów opracowuje innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w telekomunikacji, komunikacji internetowej, emarketingu, telesprzedaży i edukacji. Master Telecom specjalizuje się w systemach, które polepszają jakość komunikacji międzyludzkiej w sensie technicznym jak i merytorycznym. Master Telecom jest twórcą zintegrowanego oprogramowania QSMaster Contact Center[3] System, które oprócz funkcji centrali telefonicznej monitoruje, raportuje i optymalizuje jakość, skuteczność oraz wydajność i koszty prowadzonej komunikacji. Master Telecom popularyzuje nowoczesne technologie komunikacyjne IP oraz organizuje szkolenia i kursy dla użytkowników oraz administratorów systemów w ramach projektu Teleakademia.

[/mv]
Słownik
1. Software as a Service. w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana…
2. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
3. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
4. SaaS. Zobacz Software as a Service.
Total
0
Shares
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Chmura napędza Veeam

Gdyby 10 lat temu ktoś powiedział, że siłą napędową biznesu będzie chmura – albo byśmy go zignorowali, albo zwyczajnie wyśmieli. Dzisiaj okazuje się, że Klienci korporacyjni i dostawcy usług chmurowych przyczyniają się do rekordowych wyników Veeam w pierwszym kwartale 2017 r.