Nuance z VocalPassword i FreeSpeech

Nuance Communications, ogłosiła wprowadzenie na rynek wersji 7.0 narzędzi Nuance VocalPassword™ i Nuance FreeSpeech™, stanowiących podstawową technologię największych na świecie wdrożeń wykorzystujących biometrię głosową w bezpośrednich kontaktach z klientem. Rozwiązania te służą do obsługi milionów wzorców głosowych i odpowiadają na potrzeby przedsiębiorstw i administracji w zakresie bezpieczeństwa, w tym wiodących instytucji finansowych, dostawców usług telekomunikacyjnych i medycznych oraz policji i agend rządowych.[mv]

Poszerzona oferta rozwiązań wykorzystujących biometrię głosową firmy Nuance sięga do innowacji technologicznego lidera w tym obszarze firmy PerSay, którą firma Nuance zakupiła w 2010 r. Możliwość połączenia obu technologii przyspieszyła wprowadzenie aktualnie oferowanej na rynku innowacji, przekładając się na szereg korzyści dla klientów, decydujących się na wdrożenie rozwiązań wykorzystujących biometrię głosową, w tym służących do identyfikacji i weryfikacji klientów w call center[1], urządzeniach mobilnych i aplikacjach internetowych. Ponadto rozwiązania wykorzystujące biometrię głosową ułatwią firmom spełnienie kluczowych wymogów dotyczących bezpieczeństwa, np. w obszarze zarządzania ryzykiem, zachowania wymogów prawnych oraz zapobiegania oszustwom i kradzieżom tożsamości.

Narzędzie VocalPassword firmy Nuance służy do automatycznej, zdalnej weryfikacji określonej osoby na podstawie jej głosu, natomiast narzędzie FreeSpeech firmy Nuance działa w tle w trakcie rozmów prowadzonych przez osoby telefonujące do call center a ich pracownikami i służy do weryfikacji oraz wykrywania prób oszustw.

„Firmy od dawna patrzą z nadzieją na możliwości wykorzystania biometrii głosowej do zwiększenia bezpieczeństwa i zadowolenia klientów”, mówi Ryan Joe, analityk współpracujący z firmą Ovum Research. „Poprzez zakup PerSay, firma Nuance pozyskała znaczące zasoby technologiczne, które teraz wspierają jej możliwości w zakresie dostarczania rozwiązań zapewniających spersonalizowaną i zarazem bezpieczną obsługę użytkowników”.

„Ochrona klientów przed oszustwem i zapewnienie im pozytywnych doświadczeń jest dla nas w banku Leumi najważniejsza”, dodaje Zahi Ovdat, kierownik zarządzania call center banku Leumi. „Dzięki nowym funkcjom narzędzia VocalPassword 7.0, w tym wieloczynnikowemu uwierzytelnianiu, będziemy mogli zapewnić większą dokładność i bezpieczeństwo wszystkich interakcji z klientami”.

„Połączenie Nuance i PerSay bardzo nas cieszy, gdyż pozwala nam dostarczać rozwiązania nowej generacji wykorzystujące biometrię głosową, a służące poprawie bezpieczeństwa. Pierwsze z wielu kolejnych, które zaoferujemy na rynku”, mówi Dan Faulkner, wiceprezes ds. zarządzania produktami i marketingu firmy Nuance Communications. „Zintegrowanie nowej wersji narzędzi VocalPassword i FreeSpeech z ofertą firmy Nuance podkreśla nasze zaangażowanie w zapewnianie firmom bezpiecznych i wygodnych interakcji oraz transakcji, zarówno w kontekście globalnego rynku jak i rynku obsługi klienta”.

Narzędzie VocalPassword firmy Nuance wykorzystuje wiele mechanizmów umożliwiających obsługę starszego produktu do weryfikacji Verifier 4 firmy Nuance oraz zapewnia klientom bezproblemową migrację używanych aplikacji do nowej linii produktów.

Stosująca biometrię głosową platforma firmy Nuance udostępnia wiele nowych funkcji:

  • Mechanizmy zależne od tekstu, niezależne od tekstu lub oparte na możliwości wyboru tekstu, zapewniające większą dokładność i elastyczność rozwiązania
  • Zapobieganie kradzieży tożsamości poprzez wykrywanie nowych oszustw i ograniczanie możliwości przechwytywania informacji oraz tzw. phishingu głosowego.
  • Zaawansowane narzędzia do konfiguracji i ustawień, monitorowania systemu oraz innych codziennych czynności, takich jak wsparcie dla użytkownika końcowego.
  • Obsługę zabezpieczeń zintegrowanych z autoryzacją wykorzystującą wbudowany udoskonalony mechanizm szyfrujący w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
  • Kompletna architektura typu „multi-tenant”, umożliwiająca obsługę wielu aplikacji wykorzystujących biometrię głosową, stosujących różne algorytmy i ustawienia konfiguracji systemu.
  • Nowy zestaw instalacyjny, obsługujący wdrożenia wymagające wielu serwerów i lokalizacji, dużej dostępności, a także elastycznego mechanizmu licencjonowania.
[/mv]
Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *