Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Najlepsza dosprzedaż według Netii

Voice Contact Center[1] zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Dosprzedaż usług telekomunikacyjnych roku 2010” w konkursie dla zewnętrznych partnerów Netii. – Jesteśmy pod dużym wrażeniem atmosfery sprzedażowej, która panuje w Voice Contact Center – powiedziała Małgorzata Opalińska z Netii.

[mv]

– Przyznaję, że mieliśmy pewne obawy co do współpracy z contact center, które wtedy było obecne na rynku niecały rok. Jednak profesjonalizm, doświadczenie kadry i nastawienie prosprzedażowe całego zespołu zupełnie je rozwiały – mówi Małgorzata Opalińska, Dyrektor Departamentu Telefonicznej Obsługi Klienta Netii.

Voice Contact Center rozpoczęło współpracę z Netią w lipcu 2010 r. Od tego czasu firma skontaktowała się z kilkudziesięcioma tysiącami Klientów indywidualnych oraz SOHO / SME w ramach projektów sprzedażowych, lojalizacyjnych i retencyjnych. Obok działań około-sprzedażowych drugim obszarem współpracy obu firm jest realizowana w sposób ciągły akcja windykacyjna nastawiona tak na odzyskanie należności jak i utrzymanie Klienta.

– Jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Konsultanci szybko zaczęli osiągać założone cele – mówi Monika Kobiałka, Kierownik ds. Współpracy z Partnerami Zewnętrznymi Netii. Już w pierwszym miesiącu realizacji akcji windykacyjnej Voice Contact Center osiągnęło wyniki bardzo zbliżone do tych uzyskanych przez nasze wewnętrzne contact center, w którym wcześniej realizowana była akcja. Teraz nasze działania koncentrują się na wspólnym podwyższaniu dotychczasowej efektywności procesu.

Każdy projekt jest bardzo starannie przygotowany przez obie strony. I w części dzięki dużemu wsparciu, jakie Voice Contact Center otrzymuje ze strony Netii, wyniki są tak imponujące. – To dla nas idealny model współpracy, czego otrzymana nagroda jest najlepszym dowodem – przyznaje Daniel Kruczyński, Dyrektor Obsługi Klienta Voice Contact Center.[/mv]

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Jak klienci płacą za zakupy on-line?

W dobie internetu, każdy sklep internetowy oferuje wiele metod płatności. Na pewno słyszeliście o jednym z nich: PayU, dotpay, tpay czy też o przelewach24. Ciężko stwierdzić, który z nich jest najbardziej popularny, każdy oferuje nam możliwość zapłaty kontem bankowym, z którego korzystamy ale również kartą płatniczą i Blikiem.
Czytaj więcej

Czego boi się Twój Klient?

Jeśli pracujesz w sprzedaży – otaczają Cię Klienci, to pewne. Każdy jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. W Twojej codziennej pracy sukcesem jest przedstawienie określonej propozycji na tyle skutecznie, by Klient, oczarowany korzyściami, które mu przedstawiłeś, dokonał zakupu. Niekiedy o tę transakcję jest łatwiej, jeśli kupujący inicjuje kontakt i dociera do nas z istniejącą już potrzebą posiadania, zmiany, oczekując od doradcy jedynie wsparcia w wyborze konkretnego produktu czy usługi.