Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Nowa funkcjonalność technologiczna w Call One

Spółka Call One wdrożyła innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na automatyczne pobieranie danych do kontaktu telefonicznego z dowolnego serwera na świecie. Autorski system przygotowany przez firmę MediaTel z Rumunii jest rozszerzeniem funkcjonalności MCC. Nowa technologia została już wdrożona w projekcie realizowanym na rzecz firmy ubezpieczeniowej.[mv] Rozwiązanie ma szereg zastosowań w obsłudze procesów wymagających natychmiastowej reakcji przedsiębiorstwa. Współpracuje także z każdym typem strony landing page i umożliwia natychmiastowe pobranie informacji z formularzy zgłoszeniowych. Nowa funkcjonalność gwarantuje nie tylko błyskawiczną komunikację z klientem, dodatkowo zapewnia także pełną ochronę danych znajdujących się w internecie, m.in. dzięki zachowaniu zgodności z wymogami GIODO. Wszystkie informacje, które klienci zostawili na stronie internetowej, są automatycznie i natychmiastowo przesyłane z dysku, na którym zostały zapisane i trafiają on-line do kolejki wydzwonienia przez konsultantów. Procedura transferu danych jest bezpieczna przez zastosowanie kodowanego protokołu SFTTP i dodatkowego szyfrowania. To gwarantuje zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.

„Zdecydowaliśmy się na wdrożenie tego innowacyjnego rozwiązania ze względu na rosnące potrzeby naszych klientów. Dotychczas realizacja kampanii marketingowej wiązała się zwykle z koniecznością przesłania danych do call center[1], implementacją ich w systemach i przypisaniem do odpowiedniej kolejki call center – co znacznie wydłużało proces komunikacji z klientem. Dzięki zastosowaniu autorskiego systemu firmy MediaTel czas reakcji od momentu wypełnienia formularza kontaktowego do rozmowy z klientem można mierzyć w sekundach! To znacznie usprawnia i przyspiesza pracę naszych konsultantów” – powiedziała Aneta Michałkowicz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Operacyjny Call One SA.

Wspomniana technologia jest szczególnie istotna przy obsłudze kampanii marketingowych prowadzonych w Internecie, które wymagają konieczności weryfikacji telefonicznej danego klienta. Oprócz tego ma również szerokie zastosowanie w internetowych akcjach marketingowych, mających na celu umówienie spotkania z przedstawicielem handlowym lub wizytę, np. pomocy medycznej czy serwisanta. W procesie likwidacji szkód ubezpieczeniowych konsultanci call center mogą natychmiast oddzwonić do Klientów.

Obecnie technologia wykorzystywana przez spółkę Call One realizowana jest przy projektach dla klientów z branży ubezpieczeniowej oraz internetowej.[/mv]

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
2 komentarzy
  1. Era w wielu CC, z którymi współpracuje, udostępnia bazy z poziomu ftp (szyfrowanego oczywiście) do automatycznego pobrania przez realizującego i raportowana (nawet on-line) do zleceniodawcy. Żadna to nowość, co wprowadziło CallOne. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy