Grupowe wideorozmowy w Skype, także dla firm

Usługa grupowych połączeń wideo została ogłoszona przez Skype na targach CES 2011. Ta funkcja jest dostępna także w nowej, biznesowej wersji komunikatora (wersja 5.1 dla systemu Windows).

[mv]

Usługa wideorozmów dostępna jest w nowym pakiecie Premium firmy Skype, oferującym połączenia wideo wraz z dostępem do serwisu obsługi klienta w formie chatu prowadzonego na żywo, w cenie 3,49 EUR lub w ramach miesięcznego abonamentu w wysokości 5,99 EUR (bez VAT).

Użytkownicy Skype, którzy wykupią usługę grupowych połączeń wideo, w ciągu pierwszego miesiąca od jej uruchomienia otrzymają zniżkę 33% na abonament 3- lub 12-miesięczny. Nowi użytkownicy będą mogli skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego. Ponadto osobom, które wykupią usługę grupowych rozmów wideo, zostanie przyznana zniżka w wysokości 25% na zakup kamery internetowej HD.

Aby zainicjować grupowe połączenie wideo, wystarczy, że jeden rozmówca uruchomi aplikację w trybie 7-dniowego okresu próbnego aplikacji bądź wykupi dzienny lub miesięczny abonament za pośrednictwem programu Skype for Windows 5.1. Aby odebrać takie połączenie, pozostali uczestnicy rozmowy powinni używać programu w wersji co najmniej 5.0 (Mac lub Windows). Połączenia wideo w Skype pomiędzy dwoma rozmówcami będą nadal bezpłatne.

Grupowe połączenia wideo z udziałem trzech lub więcej (maksymalnie dziesięciu) osób są dostępne także w nowej wersji Skype dla firm. To sprawia, że biznesowa wersja komunikatora Skype staje się rozwiniętą platformą komunikacyjną, umożliwiającą interakcję w czasie rzeczywistym za pośrednictwem przekazu audio i wideo, organizowanie konferencji, wymianę wiadomości, SMS-ów, plików oraz udostępnianie pulpitu lub prezentacji.

Administratorzy w firmach mogą korzystać z takich zalet biznesowej wersji komunikatora, jak instalacja programu na komputerach pracowników w obrębie danej organizacji. Możliwa jest również kontrola sposobu, w jaki używany jest Skype poprzez wyłączanie i konfigurowanie opcji komunikatora. Ponadto administratorzy mogą tworzyć konta dla pracowników, przydzielać punkty Skype Credit lub abonamenty oraz (za pomocą narzędzia internetowego o nazwie Skype Manager) udostępniać wybranym użytkownikom funkcje premium, takie jak grupowe połączenia wideo.

Usługa grupowych połączeń wideo dla firm również oferowana jest przez Skype w cenie 5,99 EUR za miesiąc od użytkownika. Jeśli firma skorzysta z narzędzia Skype Manager, aby wykupić dla swoich pracowników 3- lub 12- miesięczny abonament na tę usługę, otrzyma 33% promocyjnej zniżki.

Około 37% użytkowników Skype twierdzi, że korzysta z platformy usług tej firmy w celach biznesowych okazjonalnie lub często. Wideorozmowy stanowiły około 41,5% wszystkich minut spędzonych pomiędzy użytkownikami Skype (Skype-to-Skype) w okresie drugiej połowy 2010 roku.

Źródło: Dziennik Internautów[/mv]

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *