Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Kowalczyk odszedł z Internet Group

Krzysztof Kowalczyk złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Spółki Internet Group ze skutkiem na dzień 5 stycznia 2011 roku bez wskazania jej powodów.

Kowalczyk ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie (Zarządzanie Systemami Informatycznymi, 2001). Posiada tytuł CEMS Master’s Degree w International Management wydany przez Community of European Management Schools (2001) i dodatkowy tytuł Studiów Ekonomicznych w Języku Niemieckim (wydany przez Deutsch-Polnisches Akademiker Forum przy Szkole Głównej Handlowej, w kooperacji z Uniwersytetem w Duisburgu i Uniwersytetem Mainz).

W latach 2001-2008 Krzysztof Kowalczyk był asystentem Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Katedrze Informatyki Gospodarczej oraz wykładowcą w programach Warsaw Executive MBA i CEMS (Community of European Management Schools – Master in International Management).

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy