Medal dla PCM za nieobojętność

12 grudnia b.r., podczas nabożeństwa, wieńczącego obchody XV-lecia Duszpasterstwa Osób Specjalnej Troski Diecezji Warszawsko-Praskiej, najbardziej zasłużonym w pracy na rzecz ośrodka zostały wręczone medale. Jeden z medali trafił do PCM.

[mv]Przez 15 lat swojej działalności, wspierany przez grono wolontariuszy i przyjaciół ośrodek niósł pomoc i wsparcie osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinom. Misją ośrodka jest stworzenie podopiecznym warunków do prawidłowego rozwoju oraz samorealizacji i danie im poczucia przynależności do społeczeństwa, której część przecież stanowią, a na pograniczu której de facto żyją.

Realizacja tej ważnej pracy nie byłaby jednak możliwa bez grona przyjaciół, którzy otoczyli ośrodek opieką i udzielali mu wsparcia na przestrzeni lat. I za te właśnie piętnaście lat pracy, wsparcia i serca zostało wręczonych ponad 100 medali.

To wyjątkowo ważne dla nas wyróżnienie – powiedział Prezes PCM – Jan Załęcki. Jesteśmy dumni, iż udało nam się wnieść swój wkład w realizowaną przez ośrodek misję przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Założony przez ks. Andrzeja Kowalskiego Ośrodek Duszpasterstwa Osób Specjalnej Troski powstał w roku 1994 na terenie prawobrzeżnej Warszawy.

Więcej informacji: Kodost.org.pl[/mv]

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Unified Factory planuje emisję 2,86 mln akcji

Spółka Unified Factory – producent i globalny dostawca technologii automatyzującej sprzedaż i obsługę klienta opartej na rozwiązaniach klasy Customer Service Automation i algorytmach pamięci asocjacyjnej – poinformowała o podjęciu decyzji dotyczącej prywatnej emisji ok. 2,86 mln akcji.