Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Microsoft Lync chce wyprzeć z firm centrale PBX

Można już wypróbować Microsoft Lync – platformę komunikacyjną dla firm, która łączy różne usługi komunikacyjne i dobrze współpracuje z narzędziami Microsoftu dla firm. Microsoft może wiele zaoferować firmom, ale do tej pory nie miał tak mocnego produktu w obszarze telekomunikacji.

[mv]Microsoft Lync to nowa rodzina produktów Microsoftu znanych wcześniej jako Microsoft Communications Server, Microsoft Office Communications Online oraz Microsoft Office Communicator.

Microsoft wczoraj ogłosił, że próbna wersja oprogramowania Microsoft Lync jest dostępna pod adresem www.lync.com. Od 1 grudnia firmy będą mogły kupować rozwiązanie Microsoft Lync 2010 oraz Microsoft Lync Server 2010. Ponadto Microsoft Lync Online będzie dostępny jako element chmurowej usługi biurowej Office 365, która została zaprezentowana w drugiej połowie października. Wersja online będzie wyposażona w usługi komunikatora, presence, audio, wideo oraz rozmowy głosowe PC-PC.

W przeciwieństwie do wcześniejszych produktów Lync zarządza różnymi formami komunikacji. Pozwala na zintegrowanie komunikatorów, usług presence, audio, wideo, webkonferencji i głosowych. Współpracuje również z popularnymi narzędziami dla firm, takimi jak MS Office, MS SharePoint oraz Exchange.

Dzięki Lync użytkownik po otrzymaniu wiadomości na komunikatorze może natychmiast przejść do rozmowy głosowej lub wideo. Korzystając z Outlooka, można rozpocząć konferencję za pomocą jednego kliknięcia myszy. Użytkownik może też łatwo zmieniać urządzenia, np. zamienić zestaw słuchawkowy na telefon w trakcie rozmowy.

Zachwalaną funkcją jest wyciszanie kłopotliwego uczestnika konferencji. Osoba, która w danym momencie ma kiepską jakość dźwięku i wprowadza szum do rozmowy, zostanie zidentyfikowana przez Lync i wyciszona.

Zdaniem Microsoftu Lync jest gotowy na zastąpienie centrali PBX[1], co powinno pozwolić na oszczędności poprzez redukcję liczby urządzeń do utrzymania w firmie. Lync oferuje nawet wsparcie dla wywołań alarmowych, udostępniając informację o tym, gdzie znajduje się użytkownik. Ten element jest istotny dla wyparcia central PBX z firm.

Kilka wielkich film zdecydowało się już na Microsoft Lync. Jest wśród nich Nikon Corp. oraz France Telecom. Co więcej, ponad 70 nowych urządzeń zoptymalizowano z myślą o nowym rozwiązaniu. Chodzi m.in. o telefony IP, zestawy słuchawkowe, mikrofony i kamery internetowe m.in. od Polycom oraz Aastra Technologies.

Dodatkowo ponad 30 partnerów udostępni aplikacje dla platformy Microsoft Lync. Chodzi m.in. o rozwiązania do nagrywania rozmów, księgowości, komunikacji w ramach procesów biznesowych itd. Wśród tych partnerów znalazły się firmy Aspect Software, Convergent Media Systems Corp., ProtonMedia i in.

Microsoft wchodzi na obiecujący rynek, na którym jest już ważny gracz – Cisco. Firma ta udostępnia m.in. telefonię internetową, produkty dla call-center, narzędzia społecznościowe. Obecnie Microsoft nie zagraża jej pozycji, ale zdaniem analityków firmie z Redmond udało się dobrze połączyć oferowane usługi. Cisco wydaje się oferować wszystkie potrzebne rzeczy, ale to Microsoft dokonał głębszej integracji w swojej ofercie. Prawdopodobnie w przyszłym roku będzie można ocenić efekty tej strategii.

Źródło: Dziennik Internautów.pl[/mv]

Słownik
1. PBX. z angielskiego Private Branch Exchange, centrala abonencka – to centrala telefoniczna będąca własnością i zarządzana przez użytkownika, zwykle…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

4 ponadczasowe trendy call center

Mimo że od stworzenia pierwszego call center upłynęło już niemal pół wieku, pewne jego aspekty niewiele się zmieniły i wszystko wskazuje na to, że nie zmienią ich nawet najnowsze technologie. Jakie są ponadczasowe trendy CC? Postanowiliśmy sprawdzić, w którym wypadku klasyka oznacza ponadczasowość.
Czytaj więcej

Verint rozszerza współpracę z Google Cloud

Verint ogłosił w minionym tygodniu podpisanie umowy partnerskiej w zakresie współpracy z Google Cloud, aby pomóc organizacjom poprawić wydajność centrum kontaktowego poprzez integrację Google Cloud's Contact Center AI i Verint Customer Engagement Platform.