Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Urzędowe call center we Wrocławiu

Już wiosną mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska pod jednym numerem będą mogli uzyskać potrzebne informacje w urzędzie miejskim. Konsultanci przyjmą także zgłoszenia dotyczące awarii, dziur w drogach, czy wulgarnego graffiti.

[mv]Teleinformatyczne Centrum Kontaktu z Mieszkańcami rozpocznie działalność w II kwartale 2011 roku. Wówczas, dzwoniąc pod ogólnodostępny numer 77 77 777, jeden z piętnastu konsultantów udzieli nam potrzebnej informacji, a w razie bardziej skomplikowanych spraw przełączy bezpośrednio do konkretnego pracownika Urzędu Miasta Wrocławia. Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia, tłumaczył założenia wprowadzanego programu: – Celem programu „Jeden numer” jest lepsza jakość usług, szybszy czas reakcji na incydenty i zwiększenie wydajności miejskich urzędników – wyjaśniał wiceprezydent.

Jeśli konsultant nie będzie potrafił udzielić odpowiedzi na pytanie petenta, a ekspert będzie niedostępny, rozmowa będzie umawiana na inny termin. Wszystkie rozmowy będą nagrywane, dzięki temu urzędnik będzie mógł rozmowę odsłuchać i należycie się przygotować do sprawy klienta. Pracownicy Centrum odbierać będą telefony w godzinach od 8:00 do 18:00. Magistrat wylicza roczny koszt utrzymania Centrum na 1,5 mln zł.[/mv]

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy