Arteria walczy o rentowność

Giełdowa spółka Arteria S.A. poinformowała, że choć przychody firmy mają spać, to znacząco podniesie się zyskowność biznesu. Pod koniec listopada ma odbyć się posiedzenie rady nadzorczej spółki w całości poświęcone przyszłorocznemu budżetowi – mówi prezes Wojciech Bieńkowski. – nasze obroty mają rosnąć wolniej niż zyski. W praktyce może oznaczać to, że choć Arteria poprawi rentowność biznesu, to spółka nie planuje nowych inwestycji.

[mv]Bieńkowski zauważa, że rentowność netto firm z branży CC wynosi średnio 3 do 4%, to spółka w perspektywie najbliższych trzech lat chce osiągnąć poziom 8 – 10%.

Wg. informacji opublikowanych przez dziennik „Parkiet” oraz potwierdzonych przez spółkę Arteria na najbliższy rok nie przewiduje większych akwizycji . „Nasze oczekiwania z roku na rok rosną. Nie chcemy kupować na siłę” – mówi Bieńkowski w rozmowie z „Parkietem”. Arteria zamierza zmniejszyć też swoje zadłużenie, które wynosi 23 mln zł do 15 mln. Oznacza to, że większe inwestycje finansowane będą przez emisję akcji, niż kredyty.[/mv]

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *