Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Medtronic uruchomił infolinię

Medtronic uruchomił w Europie Centralnej pierwszą, kompleksową infolinię dla osób chorych na cukrzycę. Infolinia ma służyć pacjentom z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

[mv]Infolinia ma za zadanie zapewnienie informacji osobom z cukrzycą typu 1, szczególnie tym, którzy korzystają z pomp firmy Medtronic i potrzebują pomocy w związku z ustawieniami pompy, objaśnieniem funkcji lub problemami technicznymi. Wszelkie problemy dotyczące pomp insulinowych, które dotychczas były kierowane do przedstawicieli firmy Medtronic lub osób szkolących z obsługi pomp, teraz będą rozwiązywane przez zespół infolinii.

Potencjalni klienci, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji na temat terapii pompami insulinowymi lub chcieliby zadać ogólne pytania, również uzyskają informację. Od momentu uruchomienia infolinii, jej zespół otrzymuje około 50 pytań dziennie.

“Nasza firma nieustannie szuka sposobów na poszerzenie zakresu serwisu, jak również zwiększenie poziomu komfortu usług oferowanych naszym pacjentom. Dzięki kompleksowej infolinii zarówno nasi obecni klienci, jak i ci, którzy poszukują informacji nt. terapii pompowej będą mieli dostęp do wszystkich informacji w jednym miejscu.”– mówi Wojciech Jeżewski, Country Director Medtronic Poland.

Zespół infolinii będzie miał do dyspozycji specjalny system, który umożliwi wgląd w historię pacjenta podczas rozmowy z nim. W systemie będą przechowywane informacje dotyczące wcześniejszych rozmów oraz rodzaju pompy, z której chory korzysta, wszystko to zapewni, że osoba odpowiadająca na pytania, będzie dokładnie wiedzieć jakich informacji udzielić.

Jest to pierwsza infolinia diabetologiczna oferowana przez firmę Medtronic w Europie Centralnej i Wschodniej. Podobne infolinie Medtronic oferuje w krajach Beneluksu oraz w Wielkiej Brytanii.

Numer infolinii dla klientów z Polski: +48 22 46 56 987 oraz 0 801 080 987.[/mv]

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Bitwa o klienta trwa. Jak mogą w niej pomóc zwroty?

Budowanie silnego brandu oraz zaufania wśród klientów czy też lojalizacja konsumentów – to tylko kilka korzyści, które płyną z łatwych i szybkich zwrotów w e-commerce. Jak je prowadzić, żeby korzystali z nich zarówno kupujący, jak i sprzedawcy? Oto pięć propozycji eksperta.