Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

TP z ubezpieczeniami direct Link4

Link4 zaoferuje wkrótce ubezpieczenia abonentom Telekomunikacji Polskiej. Ma szansę zarobić na tym (przy 1% zainteresowania) nawet 9 mln złotych rocznie. Współpraca z TP może być dla Link4 trampoliną do lepszego miejsca na rynku ubezpieczeń majątkowych. Dzisiaj Link4 zajmuje dopiero 17 miejsce. Ale sukces oczywiście będzie zależeć od realizacji – uważa Marcin Mazurek z firmy doradczej Intelace Research.

[mv]Ostatnio Link4 nie miało dobrej passy: w I półroczu zebrało ze składek 115,9 mln zł, o 7,65 proc. mniej niż rok wcześniej. W 2009 r. straciło 91,6 mln zł.

To, że Link4 rozpocznie współpracę z firmą z dużą bazą klientów, jego prezes Adam Horosz zapowiadał na łamach dziennika giełdy „Parkiet” już w lipcu br. – Dogadanie się przyszło nam łatwo, bo nie chcemy „doklejać” polis do produktów partnera. Proponujemy mu sprzedaż autonomicznych produktów, na której może nieźle zarobić – mówił Horosz.

Według nieoficjalnych informacji Loink4 myśli także o sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez ubezpieczyciela.

Nie jest jeszcze znany podmiot, który prowadził będzie sprzedaż ubezpieczenia, ale pojawiły się głosy w branży, że sprzedażą mogłoby zająć się, któreś z outsourcingowych call center[1]. Tak jest w przypadku współpracy operatora sieci Orange z Metlife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie oraz ACE.[/mv]

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Sprawdź jakość swoich baz

Kampanie e-mail marketingowe oraz telefoniczne zajmują wysokie miejsce w najlepszych sposobach dotarcia do klientów. Jednak, aby miały one jak najwyższą efektywność i przyniosły oczekiwane rezultaty należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa aspekty: aktualne dane oraz wiedzę jaką posiadamy o klientach. Firma DBMS uruchomiła projekt sprawdz-baze.pl.