Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Strzeżcie się blogerzy, wielki brat patrzy

Cisco Systems upubliczniła narzędzie do śledzenia aktywności użytkowników na blogach i w serwisach społecznościowych. Cisco SocialMiner jest częścią Customer Contact Center[1], systemu do zarządzania relacjami z klientami (CRM[2]). Dzięki temu oprogramowaniu firmy mogą zarejestrować publiczne internetowe konwersacje, w których mówi się (pisze) o ich produktach. Według prowadzonych badań rynku amerykańskiego aż 34% Amerykanów wypowiada się online o używanych przez siebie usługach i produktach.

Oprogramowanie Cisco pozwala na wyszukiwanie wszystkich wzmianek o produktach firmy, odnajdywać ludzi, którzy opublikowali w serwisach komentarze oraz – przede wszystkim – nawiązywać z nimi kontakt.

Wszystkie prowadzone przez Contact Center konwersacje są monitorowane i rejestrowane, na wypadek gdyby w przyszłości trzeba w nich było wyszukać przyczynę jakiegoś problemu.

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. CRM. inaczej Customer Relationship Management – system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

SAP w GRUPIE IMPEL

Impel wybrał platformę Sybase Unwired Platform oraz rozwiązanie do zarządzania infrastrukturą mobilną Afaria, aby zbudować środowisko aplikacji mobilnych…