Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Podlaskie: Dyspozytorzy komunikacji – prawie jak infolinia

Mimo działającej infolinii, dyspozytorzy białostockich spółek komunikacyjnych, których zadaniem jest koordynacja ruchu autobusów, muszą odbierać telefony od pasażerów, po kilkadziesiąt dziennie. Na przystankach są bowiem także numery do nich.

[mv]A zdenerwowani pasażerowie dzwonią m.in. w sprawie zostawionych parasoli, zgubionych portfeli, a – przede wszystkim – spóźniających się autobusów. I takich telefonów jest coraz więcej. Jedni przypisują to ogólnej dostępności do telefonów komórkowych, bo teraz każdy pasażer może szybko zadzwonić z przystanku i złożyć skargę. Inni uważają, że interwencje pasażerów związane są z licznymi remontami drogowymi w Białymstoku.

Numery do dyspozytorów trzech komunalnych spółek komunikacyjnych są dostępne na przystankach, znajdują się na dole każdego rozkładu jazdy. Działają całą dobę, dlatego też telefony zdarzają się o każdej porze i w bardzo różnych sprawach.

Na rozkładzie, obok numeru do dyspozytora, znajduje się również numer infolinii komunikacji miejskiej. Dzwoniąc tam, można się dowiedzieć m.in. o rozkład autobusów, zmianę tras, ceny biletów, czy obowiązujące zniżki. Jednak w sprawie opóźnienia autobusu pasażer informacji nie otrzyma.

Jak powiedział PAP p.o. dyrektora Zarządu Białostockiej Komunikacji Miejskiej Bogusław Prokop, takiej usługi na infolinii nie ma, ale ma się to zmienić na początku przyszłego roku. Wtedy, na dziesięciu przystankach w kluczowych miejscach w mieście, np. na dworcu PKP, pojawią się tablice elektroniczne, które będą informowały pasażerów o czasie przyjazdu autobusu, a także ewentualnych opóźnieniach. Prokop dodał, że dzięki temu pasażerowie będą mogli zdecydować, czy chcą czekać na opóźniony autobus, czy w zastępstwie wsiąść do innego.

Źródło: PAP / swi/ rof/ bos/[/mv]

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Obsługa kanału social media w contact center

Każdego dnia miliony wpisów jest umieszczanych na portalach społecznościowych takich jak Facebook i Twitter. Dotyczy to także oficjalnych kont firmowych. Klienci coraz częściej korzystają z kanału social media w celu uzyskania porady odnośnie produktów i usług oferowanych przez firmę oraz wyrażają swoją opinię. Z drugiej strony firmy coraz chętniej korzystają z tego kanału do proaktywnej sprzedaży przez np. kampanie na Facebooku.