Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

20 lat Altara

25 września br, podczas imprezy integracyjnej w Suchedniowie, w ośrodku Paradiso, pracownicy kieleckiej firmy Altar świętowali 20-lecie powstania firmy. 

[mv]Firma Altar funkcjonuje na rynku zaawansowanych technologii informatycznych już od 1990 roku. Projektuje innowacyjne systemy bilingowe, call center[1], workflow, docflow i helpdesk[2], wdraża je u klientów oraz zapewnia stały indywidualny nadzór i opiekę serwisową.

Podczas imprezy, przedstawiciele Zarządu firmy Altar wystąpili z prezentacją, w której nie zabrakło wspomnień i ciekawych archiwalnych zdjęć. “Było to 20 dobrych lat, w czasie których Altar ugruntował i ustabilizował swoją pozycję na rynku IT jako dostawca sprawdzonych systemów informatycznych” – mówił wiceprezes Zarządu Arkadiusz Stefańczyk.[/mv]

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. helpdesk. Zamiennie używane z nazwą “infolinia”. Helpdesk to wyspecjalizowana komórka w biurze obsługi klienta odpowiedzialna za pomoc klientom (najczęściej…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Concentrix i Webhelp stworzą wspólny globalny podmiot

Concentrix i Webhelp poinformowały, że rozpoczęto rozmowy na temat swojego połączenia. Ransakcja wyceniana jest na około 4,8 miliarda dolarów, w tym dług netto. Transakcja ta stworzy wiodącego globalnego dostawcę usług customer experience, krystalizując w ten sposób ambicje obu firm do odegrania znaczącej roli w branży CX i dalszego przyspieszenia ich rozwoju.
Czytaj więcej

Już nie tylko fryzjer czy bank – Booksy wchodzi do x-kom

Aby uczesać włosy lub po prostu je ściąć nie rzadko musimy być umówieni na wizytę w salonie. Rosnąca ilość usług fryzjerskich w tym barberów, przyczyniła się do powstania polskiego startupu. A w dobie pandemii i w czasach, gdy ważne jest zachowanie dystansu społecznego unikamy mi i nasi klienci stania w kolejkach.