Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Netia: 450 uwolnionych central TP

Powiększa się zasięg na którym operator telefonii stacjonarnej Netia może oferować klientom atrakcyjne promocje, np. do 4 Mb/s w pakiecie z telefonem w efektywnej cenie już od 37,68 zł miesięcznie.

Sieć Netia poinformowała o 450 uwolnionych centralach TP (LLU). – Wśród nowych węzłów LLU, 25 pojawiło się w miejscowościach, w których z tą technologią jeszcze nie byliśmy obecni, a kolejne 25 poszerzyły dotychczasowy potencjał w miastach takich jak: Łódź, Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Zabrze, Poznań, Kraków czy Mysłowice – zdradza Karol Wieczorek z biura prasowego Netii.

Debiut LLU nastąpił w: Ostrowi Mazowieckiej, Koronowie, Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Zduńskiej Woli, Ostrzeszowie, Jastrzębiu-Zdroju, Szczytnie, Lubartowie, Grajewie, Policach, Ełku, Jędrzejowie, Łowiczu, Gryficach, Świdnicy, Ślesinie, Zawierciu, Bochni, Iławie, Sanoku, Nowym Tomyślu, Nowych Skalmierzycach, Świdwinie oraz Tarnowskich Górach.

Warto jednak pamiętać, że w zasięgu uwolnionych węzłów nie musi się znajdować cała wymieniona miejscowość. Dzięki uwolnionym centralom TP sieć Netia może oferować swoje usługi na atrakcyjniejszych warunkach.

Źródło: media2.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Wi-Fi dla pacjentów? W mniej niż połowie szpitali!

Działalność placówek ochrony zdrowia w coraz większym stopniu bazuje na rozwiązaniach wymagających dostępu do internetu. Od początku pandemii popularnością cieszą się usługi telemedycyny. W szpitalach wprowadzane są też cyfrowe narzędzia usprawniające pracę personelu. Komputery, tablety, telefony i systemy monitorowania zdrowia pacjentów często połączone są w jeden wirtualny organizm, wymagający szybkiego i płynnego działania, wspomaganego przez bezprzewodową sieć Wi-Fi.