Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Contact Center zwalnia

74 pracowników bydgoskiej centrali Contact Center[1] dostało wypowiedzenia. Firma zapewnia, że przyjmie ich z powrotem, gdy podpisze nowe kontrakty. Ale najpewniej do oddziału w Toruniu.

Pracę stracił właśnie co czwarty pracownik Contact Center w Bydgoszczy. Dlaczego? – Redukcje w dziale handlowym są konieczne, zmniejszyła się liczba zleceń, dla tych osób aktualnie nie ma zajęcia – mówi Jolanta Gburczyk z działu marketingu. Zaprzecza pogłoskom, jakoby miała zamykać oddział w Bydgoszczy.

Contact Center zajmuje się sprzedażą produktów elektronicznych oraz usług przez telefon. Współpracuje z przedstawicielami branży telekomunikacyjnej i komputerowej. Na początku tygodnia rozstała się z 74 osobami. Większość ze zwolnionych pracowała na umowie-zleceniu. Obowiązuje ich miesięczny okres wypowiedzenia.

– Każdy pracownik dostał odprawę – zapewnia Paulina Kaja, kierownik działu personalnego Contact Center. – Choć zgodnie z przepisami należała się tylko tym, którzy mieli umowy o pracę, postanowiliśmy przyznać dodatkowe rekompensaty także osobom współpracującym z firmą na zleceniu.

Ile dostaną pracownicy? – Niektórzy nawet wysokość trzykrotnej pensji. Od tysiąca do 5 tys. zł. To zależy od stażu pracy – mówi Kaja. Zwolnieni telemarketerzy mogą liczyć na powrót do firmy, jeśli ta w najbliższym czasie zdobędzie nowe kontrakty.

Mają też inne wyjście. Mogą postarać się o posadę w oddziale Contact Center w Toruniu. Ten niedawno rozszerzył współpracę z operatorem komórkowym Orange i w związku z tym ogłosił, że poszukuje 200 nowych konsultantów. Na razie znalazł 50 osób i rekrutację chwilowo zawiesił. – Ale wznowimy ją niebawem – zapowiada Kaja. Nie chce podać konkretnego terminu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz/wł.

Powyższa informacja dotyczy spółki Contact Center Sp. z o.o. zarejestrowanej przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000327814.

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
3 komentarzy
  1. Myślę, że dziennikarska rzetelność nakazuje ostrożnie posługiwać się nazwami. Tytuł może sugerować, że chodzi o firmę Contact Center sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, natomiast mowa tu raczej o zgoła innej firmie z siedzibą w Bydgoszczy gdzie określenie “contact center” odnosi się do rodzaju świadczonych usług. Sugerował bym weryfikację tego typu informacji ponieważ mogą one naruszać interesy konkretnych firm.

    1. Dziękuję za trafne spostrzeżenie. Stosowna informacja została dodana do artykułu. Jednocześnie zapewniamy, że w żadnym wypadku tytuł, ani treść publikacji nie miała na celu naruszenia interesu oraz dobrego imienia spółki Contact Center Sp. z o.o. zarejestrowanego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000043165.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

INEA z nowym standardem obsługi klienta

INEA zmienia standard obsługi Klienta i wprowadza nowy wymiar swoich salonów. Zaczyna od jednej z poznańskich placówek, tworząc zaskakujące i komfortowe wnętrze, znacznie odbiegające od typowych przestrzeni obsługowych. Salon przy ul. Polnej 68/72a w Poznaniu to miejsce, w którym Klienci będą chcieli przebywać i do niego wracać.