Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

NCC

(inaczej Network Control Center) centralna lokalizacja w sieciowym środowisku contact center do monitorowania wzorców ruchu przychodzącego i dostosowywania personelu, grup umiejętności i alokacji zasobów technicznych w celu osiągnięcia wymaganego poziomu usług.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Koniec spamu mobilnego

Dostajesz mnóstwo niepotrzebnych SMSów, które Cię nie interesują, a które uprzykrzają Ci życie? Pewnie tak. Tak jak każdy z nas. Dlatego też firma Wind Mobile zdecydowała się na wprowadzenie rekomendacji, które stały się jednym z istotnych elementów oferty firmy, współpracującej na co dzień ściśle z operatorami mobilnymi.

Według firmy to właśnie rekomendacje mają być lekarstwem na rosnące rozdrażnienie klientów wynikające ze spamu mobilnego. Możliwości analityczne jakie dają rekomendacje połączone z algorytmami pozwalającymi oszacować jaki produkt może być pożądany przez danego klienta, jest kluczem do wielokrotnego zwiększenia skuteczności komunikacji mobilnej, obniżenia frustracji klienta i maksymalizacji przychodów operatorów.

Mnogość oferowanych produktów mobilnych, a co za tym idzie dziesiątki (jeśli nie setki) otrzymywanych przez klientów SMSów, MMSów i e-maili, wpływają negatywnie na odbiór tej reklamy, jak i na topnienie osób, które wyrażają zgodę na ich otrzymywanie. Równocześnie dostosowanie oferty dla indywidualnych potrzeb klienta staje się dla operatorów coraz trudniejsze. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzą tzw. systemy rekomendacyjne, mające za zadanie dobrać automatycznie ofertę produktową dla danego konsumenta, bądź wyznaczyć potencjalnie najlepszą grupę konsumentów dla określonego produktu czy usługi. Systemy takie, w postaci na przykład doskonale znanego wszystkim bloczka „Zobacz także” na stronach sklepów internetowych, potrafią w firmie Amazon odpowiadać za ponad 40% obrotów. Mechanizmy rekomendacyjne znajdują szerokie zastosowanie jako elementy CRM[1]-ów najnowszej generacji w wielu dziedzinach – począwszy od rynku e-commerce, poprzez rynek multimediów, a skończywszy na przestrzeni mobilnej.

Zastosowanie mechanizmów rekomendacji w usługach mobilnych dają szczególne możliwości. Jest to możliwe – dzięki dużo lepszej identyfikacji odbiorcy, poprzez unikatowy numer, jak i z operowaniem na bardzo dużych ilościach danych behawioralnych. Pierwsze podstawowe wdrożenie technologii Personal Sense w rozwiązaniach Wind Mobile pozwoliło zwiększyć o ponad 400% skuteczność komunikacji z konsumentem oraz poziom konwersji w promowanych usługach.

Obecnie rozwijany mechanizm rekomendacji w przestrzeni mobilnej wykorzystuje pełen zakres danych na temat odbiorcy. Dzięki agregacji danych z wielu źródeł oraz wyciąganie danych pochodnych z już posiadanych informacji, można uzyskać zupełnie nową jakość wiedzy na temat preferencji konsumenckich. Przykładowo, bezpośrednio analizowane dane bilingowe pozwalają na określenie charakteru usług z których korzysta dany abonent (usługi premium rate, częstość wykonywania połączeń itp.), ale skojarzenie danych billingowych z bazami teleadresowymi pozwala na znaczne pogłębienie wiedzy na temat konsumenta. Analogicznie, analizowanie danych geolokalizacyjnych daje nam wiele informacji, ale jeśli te dane zostaną uzupełnione o wymiar czasowy uzyskujemy możliwość określenia stylu życia odbiorcy – gdzie spędza wieczory, urlopy itd.

„Stawiamy na rozwój technologii Personal Sense – mechanizmu dostarczania odbiorcy spersonalizowanych treści i rekomendacji produktowych dostosowanych do jego preferencji i upodobań. Technologia ta opiera się na tworzeniu profilu każdego użytkownika na podstawie danych które zbiera system. Personal Sense korzysta ze znanych a priori danych demograficznych na temat danego konsumenta, ale przede wszystkim na profilu budowanym w oparciu o analizę jego zachowań. Te profile następnie pozwalają na kojarzenie i grupowanie podobnych do siebie profili konsumenckich, co daje podstawę do generowania rekomendacji produktowych i przyporządkowania danego konsumenta do odpowiedniego segmentu rynkowego” – powiedział Michał Korzycki dyrektor działu Marketingu Mobilnego Wind Mobile.

Słownik
1. CRM. inaczej Customer Relationship Management – system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

SMS-y i e-maile XXI wieku

Powiadomienia SMS i wiadomości e-mail to stare i nieco zapomniane przez marketerów narzędzia promocji. Wbrew pozorom nie straciły one jednak na wartości. Dlaczego tak jest i jak z ich pomocą skutecznie realizować działania wpisujące się w najnowsze trendy, wyjaśniają eksperci.