ING Bank Śląski wiceliderem rankingu jakości obsługi klienta

ING Bank Śląski zajął drugie miejsce w badaniu jakości obsługi klienta w kontakcie przez infolinie banków oraz e-mail. Badanie zostało przeprowadzone przez niezależny instytut badawczy ARC Rynek i Opinia i objęło 11 banków.

ING Bank Śląski zajął drugie miejsce w badaniu jakości obsługi klienta w kontakcie przez infolinie banków oraz e-mail. Badanie zostało przeprowadzone przez niezależny instytut badawczy ARC Rynek i Opinia i objęło 11 banków.

ING Bank Śląski został wiceliderem klasyfikacji łącznej, oceniającej zarówno kontakt telefoniczny jak i e-mailowy. Bank wyprzedził m.in. BZ WBK, Pekao S.A., PKO BP, Citibank, Millenium oraz mBank. Zwycięzcą klasyfikacji został Alior Bank.

ING Bank Śląski zajął drugie miejsce w audycie telefonicznym, w którym ocenie poddano infolinię (m.in. dostępność, czas oczekiwania, jakość połączenia) oraz pracę konsultantów (m.in. zaangażowanie, wiedza o produktach). Z badania wynika, że konsultanci telefoniczni ING oraz BZ WBK (pierwsze miejsce w audycie telefonicznym) są najbardziej uprzejmi, udzielają najbardziej wyczerpujących informacji produktowych, generują najwyższe ogólne oceny rozmowy oraz najmniej wskazań na trudności podczas kontaktu telefonicznego. ING Bank Śląski znalazł się także w ścisłej czołówce pod względem czasu oczekiwania na połączenie z konsultantem oraz w klasyfikacji oceniającej kontakt e-mailowy / przez formularz internetowy (drugie miejsce w rankingu).

Badanie zostało przeprowadzone techniką Mystery Caller przy pomocy audytorów ARC Rynek i Opinia w dniach 25 maja – 14 czerwca 2010. Przeprowadzono łącznie 1760 audytów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Gdy klient krzyczy…

Klienci często krzyczą na konsultantów telefonicznych z różnych powodów, takich jak frustracja, niezadowolenie z usługi lub sytuacja, w której nie są w stanie rozwiązać swojego problemu. Krzyki mogą być również wynikiem nieprawidłowego rozwiązania problemu, braku zrozumienia sytuacji klienta lub niewłaściwego tonu głosu ze strony konsultanta. Niezależnie od przyczyny, krzyk może być bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem dla konsultanta i klienta.
Czytaj więcej

Czy nagroda rzeczowa jest lepsza od gotówki?

Nagrody przyznawane pracownikom to zazwyczaj premie finansowe. Z kolei gdy myślimy o nagrodach rzeczowych, na myśl przychodzą raczej konkursy dla konsumentów, w których można wygrać drobny upominek lub przedmiot o wysokiej wartości. Tak naprawdę jednak nagrodami rzeczowymi można obdarowywać również pracowników lub kontrahentów. Dlaczego warto?