Rzeszów.Powstanie Centrum Operacyjne PZU

W Rzeszowie uruchomione zostanie Centrum Operacyjne PZU; zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób – poinformował w środę na konferencji prasowej członek zarządu PZU Rafał Stankiewicz.

Centrum uruchomione zostanie w październiku, zajmie się obsługą polis z całego regionu. Zdaniem Stankiewicza, w Rzeszowie ulokowane zostanie również telefoniczne centrum obsługi, czyli call center[1] całej Grupy PZU.

“Obecnie pracujemy nad tym projektem. W tej chwili mamy jedno z największych w kraju call center, niemal w całości zlokalizowane w Warszawie. Jeśli chodzi o lokalizację nowego centrum, to pod uwagę bierzemy tylko Rzeszów. Z kilku powodów – jednym z nich jest to, że miasto jest dużym ośrodkiem akademickim, nie będzie więc problemu z kadrą” – dodał Stankiewicz.

Pracę w call center znajdzie na początku 150 osób; zajmować się będzie likwidacją szkód i obsługą assistance. Jak podkreślił Stankiewicz, PZU chce kojarzyć się klientom z instytucją, która pomaga, a nie tylko wypłaca gotówkę. W tej zmianie wizerunku ważna będzie rola także nowego call center.

“Pracownik call center to ktoś, kto zajmie się likwidacją szkód przez telefon, to człowiek, który organizuje klientowi określone usługi. Dlatego bardzo nam zależy na odpowiednio przygotowanych ludziach, którzy będą potrafili taką pracę wykonywać” – powiedział członek zarządu PZU.

Ostateczna decyzja odnośnie realizacji projektu call center zapadnie na jesieni tego roku.

Stankiewicz podkreślił, że PZU będzie obecny na rynku lokalnym i nie będzie dążył do centralizacji. “To jest nasza przewaga nad konkurentami. Chcemy również, żeby usługi grupy były obecne we wszystkich placówkach, dzisiaj tak nie jest. Mamy oddzielną sieć PZU SA i oddzielną dla PZU Życie. Chcemy, żeby to była wspólna połączona sieć” – zaznaczył.

PZU jest największym ubezpieczycielem w Polsce. W skład Grupy Kapitałowej wchodzi m.in. PZU SA i PZU Życie.

Źródło: PAP

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *