Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

NextiraOne nagrodzona

NextiraOne, otrzymała nagrodę Genesys Best EMEA Mid-Market Partner 2009 w trakcie prestiżowej uroczystości rozdania nagród podczas konferencji Alcatel-Lucent Genesys G-Force w Amsterdamie. Nagroda została przyznana firmie za wybitne osiągnięcia w dostarczaniu rozwiązań z zakresu kompleksowej obsługi klienta, w tym systemów Contact Center[1] na terenie Europy.

NextiraOne jest jednym z najdłużej współpracujących partnerów Genesys. Certyfikatem Złotego Partnera legitymują się oddziały we Włoszech, Francji, Iberii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, krajach Beneluksu oraz Wschodniej i Centralnej Europie – w tym także w Polsce. Firma projektuje, wdraża i utrzymuje szeroką gamę rozwiązań Contact Center począwszy od małych centrów obsługi klienta po rozwiązania multiaplikacyjne dla dużych międzynarodowych korporacji. Z rocznymi przychodami ze sprzedaży usług i rozwiązań Contact Center na poziomie 85 milionów euro, NextiraOne utrzymuje rozległą bazę centrów obsługi klienta na terenie Europy i wspiera ponad pół miliona agentów. Firma zatrudnia ponad 100 certyfikowanych ekspertów w zakresie rozwiązań Genesys oraz 200 ekspertów w zakresie systemów Contact Center Alcatel-Lucent.

Genesys, stanowiąca część grupy Alcatel-Lucent Applications Software Group, jest liderem w dziedzinie oprogramowania służącego zarządzaniu interakcjami z klientami we wszystkich kanałach komunikacyjnych. Konferencja G-Force, która odbyła się w tym roku w centrum konferencyjnym RAI w Amsterdamie w dniach 27-29 kwietnia, jest coroczną okazją do prezentacji rozwiązań Alcatel-Lucent Genesys i jej partnerów, wśród których znajduje się również firma NextiraOne. Wydarzenie gromadzi ponad 900 uczestników, w tym liderów biznesu, szefów obsługi klienta, menedżerów centrów obsługi klienta oraz pracowników działów IT.

Nagrody dla partnerów Genesys są corocznym stałym elementem spotkania G-Force. NextiraOne otrzymała do tej pory kilka nagród, w tym w 2008 roku nagrodę Best Partner w dwóch regionach – krajach Beneluksu oraz Centralnej Europie. Tegoroczna nagroda Best EMEA Mid-Market Partner 2009 pokazuje rosnącą obecność i partnerstwo firmy NextiraOne z Genesys na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Polskie firmy najliczniej reprezentowane w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

W 18. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej znalazły się aż 22 spółki z Polski. W tym roku pierwsze pięć miejsc w zestawieniu głównym Deloitte Technology Fast 50 Central Europe przypadło debiutantom, którzy w ubiegłym roku zdobyli tytuł „Wschodzących Gwiazd”.