Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

TAI w SMB

Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego poinformowało, że decyzją Zarządu SMB dnia 12 kwietnia br. do grona członków SMB została przyjęta Grupa Marketingowa TAI Sp. z o.o.

Grupa Marketingowa TAI (dawniej Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o.) jest jednym z liderów rynku informacji gospodarczej, marketingu bezpośredniego i monitoringu informacji tematycznych.

Od 1989 roku Grupa Marketingowa TAI zajmuje się tworzeniem ogólnopolskiego systemu informacji gospodarczej dostępnego pod skróconym numerem telefonu 61 194 77 oraz na stronie www.9477.pl.

Oferuje usługi związane z marketingiem bezpośrednim – gromadzenie i aktualizację baz danych, usługi telemarketingowe, e-mailing,direct mailing, infolinie dedykowane oraz badania CATI. Ponadto Grupa Marketingowa TAI oferuje monitoring informacji tematycznych dostępny pod adresem www.pressinfo.pl dotyczący inwestycji, dotacji, przetargów oraz monitoring prasy i Internetu.

Żródło: SMB.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

ARIA Nowych Technologii FIZ AN inwestuje w Survicate – narzędzie zbierające opinie klientów

Spółka celowa funduszu ARIA Nowych Technologii FIZ AN zostanie największym inwestorem spółki Survicate, która stworzyła innowacyjne narzędzie, służące do zbierania opinii internautów. Survicate działa już w ponad 70 państwach na całym świecie, gromadząc opinie klientów poprzez kwestionariusze i ankiety na stronach internetowych i w e-mailach. To jedyne kompleksowe narzędzie tego typu przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Czytaj więcej

Cludo kupiło Telefonix

Spółka Cludo poinformowało o sfinalizowaniu zakupu 100% udziałów w spółce Telefonix. Jak wskazuje w komunikacie Cludo – spółka staje się jednym z największych dostawców systemów contact center w Polsce.