Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

FreecoNet rozdaje telefony za złotówkę

We FreecoNet ruszyła nowa oferta dla użytkowników indywidualnych – „Telefon VoIP[1] za złotówkę”, w ramach której można otrzymać nowoczesny, bezprzewodowy telefon internetowy Gigaset C470IP lub Gigaset A580IP za symboliczną złotówkę. Wystarczy posiadać aktywne konto we FreecoNet i podpisać 2-letnią umowę na korzystanie z usług operatora.

Nowa oferta FreecoNet to kompleksowy, wygodny i tani sposób na rozmowy za pomocą telefonii internetowej, bez konieczności ponoszenia na starcie dużych kosztów związanych z zakupem sprzętu. W zamian za podpisanie 2-letniej umowy z FreecoNet można otrzymać telefon (Siemens Gigaset A580IP lub Siemens Gigaset C470IP) za złotówkę. Osoba podpisująca umowę zobowiązuje się wpłacić jednorazową opłatę aktywacyjną (25 zł lub 35 zł brutto – w zależności od wybranego telefonu) oraz stałą comiesięczną minimalną kwotę (analogicznie 20 zł lub 25 zł). W tych kosztach zawiera się już numer telefonu we FreecoNet, konto użytkownika, wybrany model telefonu, a także comiesięczny pakiet 100 minut na połączenia (minuty przeliczane są według cen połączeń na polskie numery stacjonarne, tj. 0,05 zł/min). Niewykorzystane środki przechodzą na następny miesiąc, a w przypadku przekroczenia limitu, można ponownie doładować konto.

Użytkownik, który skorzysta z oferty, otrzyma na start jeden z dwóch, najchętniej kupowanych telefonów VoIP za symboliczną złotówkę. Przy pomocy takiego aparatu można rozmawiać przez internet (VoIP), jak i przez stacjonarną sieć telefoniczną (opcjonalnie). Dużą swobodę rozmów zapewnia także możliwość podłączenia aż do 5 dodatkowych słuchawek ze standardem DECT GAP, przy czym ednocześnie prowadzić można trzy rozmowy (2 przez VoIP i jedną przez sieć stacjonarną). Dzięki energooszczędnym zasilaczom, w które wyposażone są nowe telefony Gigaset z serii ECO-DECT, zużywają one 60% mniej energii w porównaniu ze zwykłymi aparatami bezprzewodowymi Siemensa. Dodatkowo, obydwa modele telefonów posiadają szereg użytecznych funkcji, jak np. identyfikację rozmówcy CLIP, tryb głośnomówiący, alarm czy książkę adresową.

Z oferty można skorzystać online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić formularz zamówienia telefonu na stronie www.freeconet.pl (jeśli ktoś nie ma jeszcze konta na platformie, musi je wcześniej założyć). Po dokonaniu zamówienia i weryfikacji danych przez FreecoNet, klient otrzymuje do domu, za pośrednictwem kuriera, telefon i dokumenty do podpisania, przekazując kurierowi opłatę 1 zł za telefon oraz opłatę aktywacyjną i koszt przesyłki. To wystarczy, by cieszyć się darmowymi rozmowami ze wszystkimi numerami w obrębie FreecoNet oraz połączeniami za grosze do wszystkich spoza platformy.

Słownik
1. VoIP. (inaczej Voice over Internet Protocol) to technologia umożliwiająca prowadzenie rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu. W przeciwieństwie do tradycyjnych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

T-Mobile zbuduje sieć dla IoT

Deutsche Telekom – do którego należy sieć T-Mobile – chce, żeby Polska była jednym z wiodących krajów we wdrażaniu technologii Narrow Band, która stanowi fundament dla rozwoju Internetu Rzeczy. W Gorzowie Wielkopolskim uruchomiono właśnie pierwsze stacje obsługujące tę sieć. T-Mobile przygotowuje się do budowy kolejnych i masowego uruchomienia sieci NB IoT w całej Polsce w 2018 roku. To będzie przełom w rozwoju Internetu Rzeczy.