Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Skandia dłużej w wakacje

Od poniedziałku 23 czerwca Call Center[1] Poland przedłuża godziny działania Centrum Informacyjnego Skandia Życie TU. Firma podjęła decyzję o wydłużeniu godzin pracy infolinii w okresie wakacyjnym. Centrum pracować będzie w godzinach 8 – 18.

Dotychczas klienci towarzystwa byli obsługiwani w godzinach 9 – 17. Decyzja ma na celu dostosowanie Centrum Informacyjnego do potrzeb klientów i jest podyktowana zaobserwowaną w ostatnim czasie dużą ilością połączeń przychodzących na infolinię również poza dotychczasowymi godzinami pracy.

Centrum Informacyjne Skandii jest od 2003 roku w całości obsługiwane przez CCP. Klienci dzwoniąc pod numer infolinii mogą uzyskać informacje na temat polis, oferty produkowanej oraz porozmawiać o swoim ubezpieczeniu. Mogą również skorzystać ze stworzonego przez Call Center Poland menu IVR[2], w którym uzyskają automatyczną informację o najważniejszych, podstawowych danych dotyczących ich polisy.

Słownik
1. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy