Connect with us

Stop dla CC w Trójmieście

AKTUALNOŚCI

Stop dla CC w Trójmieście

Nowe call center w Trójmieście nie powstaną zbyt szybko bo brakuje odpowiednich powierzchni biurowych. Do takiego wniosku można dość zapoznając się z ofertami deweloperów i ogłoszeniami najmu powierzchni biurowych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Aktualne ceny najmu powierzchni biurowych wahają się w granicach 10 – 14 Euro. Deweloperzy w dopiero projektowanych biurowcach chcą już za jeden metr nawet 20 Euro.

– Ponieważ Trójmiasto jest jednym z rynków rozpatrywanych pod kątem lokalizacji dla call center czy BPO m.in. sektora bankowego, dla tego typu najemców bardzo ważne jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. – Nie chodzi tylko o odpowiedni poziom ochrony, lecz również o możliwość założenia agregatów prądotwórczych, zapewnienia dostawy mediów od kilku operatorów i energii elektrycznej z dwóch źródeł – wyjaśnia Krzysztof Misiak z Cushman & Wakefield.

Chętnych na otworzenie centrum obsługi klientów w Trójmieście interesuje się sporo najemców z całego kraju i z zagranicy. Niestety nie są dostępne powierzchnie, które mogłoby być zaadoptowane na tego typu działalność. Pierwsze obiekty, które takie takim wymogom mogłyby sprostać powstaną najwcześniej w połowie przyszłego roku.

Dlatego firmy telemarketingowe, które szukają dla siebie nowych lokalizacji będą przez jakiś czas omijać Trójmiasto.

Karol Bancerz

Z branżą call center związany od 14 lat. Od prawie 12 lat prowadzi CCNEWS.pl, pierwszy, największy i najpopularniejszy w Polsce vortal o customer care. Zarządzał wieloma projektami telemarketingowymi dla operatorów telefonii komórkowej, linii lotniczych i towarzystw ubezpieczeniowych. Ostatnio odpowiedzialny był za nadzorowanie procesu wydawania wiz przez konsulaty USA dla obywateli Polski, Rosji, Białorusi i Litwy. Zwolennik zrównoważonego rozwoju biznesu ze wsparciem sztucznej inteligencji. Obecnie bloger, dziennikarz, przedsiębiorca – baczny obserwator zmieniających się trendów w obsłudze klienta. Prezes zarządu Belocal Polska Sp. z o. o. oraz członek zarządu Polskiego Instytutu Wiedzy Praktycznej - właściciela platformy WIEDZAPRAKTYCZNA.pl.

Skomentuj

POPULARNE