Connect with us

Powstanie ogólnopolska infolinia dla bezrobotnych

AKTUALNOŚCI

Powstanie ogólnopolska infolinia dla bezrobotnych

Ministerstwo Pracy w oparciu o pilotażowy program 7/24, który prowadzony był w podlaskich urzędach pracy, zamierza uruchomić system w całej Polsce. System to całodobowa infolinia i internetowy vortal z głoszeniami o pracy.

Jak powiedziała dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Janina Mironowicz, podczas kilku miesięcy funkcjonowania programu skorzystało z niego ponad 3,5 tys. bezrobotnych łączących się z darmowym numerem telefonu oraz pół tysiąca osób, w tym pracodawców, dzwoniących na numer płatny. Na koniec kwietnia tego roku w 14 powiatowych urzędach pracy w województwie podlaskim zarejestrowanych było ok. 45 tys. bezrobotnych.

Pilotażowym programem zainteresowało się Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, które na jego bazie i przy pomocy podlaskiej kadry chce stworzyć podobny krajowy system. Jak zapowiedziała obecna na konferencji wiceminister pracy Czesława Ostrowska, system miałby być dostępny w całym kraju w połowie przyszłego roku. Nawet myślimy o tym, żeby centralne call center powstało w Białymstoku dla całej Polski – dodała Ostrowska. Prace nad systemem mają ruszyć w czerwcu.

„7/24” to zintegrowany system teleinformatyczny składający się z centralnej bazy danych, zawierającej m.in. oferty pracy i profile bezrobotnych, a także stanowisk konsultantów w 14 powiatowych urzędach pracy i WUP w Białymstoku oraz dwóch infolinii – bezpłatnej i płatnej – dzięki której m.in. pracodawcy będą mogli uzyskać potrzebne informacje.

Karol Bancerz

Z branżą call center związany od 14 lat. Od prawie 12 lat prowadzi CCNEWS.pl, pierwszy, największy i najpopularniejszy w Polsce vortal o customer care. Zarządzał wieloma projektami telemarketingowymi dla operatorów telefonii komórkowej, linii lotniczych i towarzystw ubezpieczeniowych. Ostatnio odpowiedzialny był za nadzorowanie procesu wydawania wiz przez konsulaty USA dla obywateli Polski, Rosji, Białorusi i Litwy. Zwolennik zrównoważonego rozwoju biznesu ze wsparciem sztucznej inteligencji. Obecnie bloger, dziennikarz, przedsiębiorca – baczny obserwator zmieniających się trendów w obsłudze klienta. Prezes zarządu Belocal Polska Sp. z o. o. oraz członek zarządu Polskiego Instytutu Wiedzy Praktycznej - właściciela platformy WIEDZAPRAKTYCZNA.pl.

Skomentuj

POPULARNE