IVONA wspiera światowy standard MRCP

IVO Software wydało nową wersję syntezatora mowy IVONA Telecom, która wspiera międzynarodowy standard MRCP – używany w największych systemach telekomunikacyjnych. MRCP (Media Resource Control Protocol) to protokół komunikacyjny umożliwiający tworzenie usług głosowych w architekturze klient/serwer.

Dzięki jego udostępnieniu w IVONA Telecom, syntezator ten stał się jednym z nielicznych systemów syntezy mowy na świecie, które można łatwo zainstalować w największych rozwiązaniach typu Call / Contact Center[1].

„Zastosowanie IVONY w systemach telekomunikacyjnych, takich jak Call Center[2] czy IVR[3], zdecydowanie obniża koszt ich działania. Profesjonalny, radiowy głos czyta informacje przygotowane specjalnie dla klienta – setki lub tysiące rozmów w tym samym momencie… Do niedawna do takich zastosowań trzeba było tworzyć olbrzymie działy telefonicznej obsługi. Dzisiaj Ivona daje firmom potężne oszczędności” – mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu Ivo Software Sp. z o.o.

IVONA Telecom już teraz jest bardzo powszechnie wykorzystywana w systemach IVR i centralach telefonicznych wielu renomowanych firm. Z oprogramowania korzystają m.in. przedsiębiorstwa z branży bankowej, energetycznej, operatorzy telekomunikacyjni. Wiele firm z wdrożeniami czekało na wprowadzenie MRCP w IVONIE.

„IVONA Telecom jest zdecydowanie najczęściej wybieranym syntezatorem mowy w Polsce. Najbardziej cieszy nas tendencja wymieniania wcześniej instalowanych produktów konkurencji na IVONĘ. Pokazuje to, jak bardzo klientom zależy na mowie najwyższej jakości” – dodaje Łukasz Osowski.

IVONA Telecom jest dostępna z dwoma polskimi głosami – Jacek i Ewa, amerykańskim – Jennifer, oraz rumuńskim – Carmen. Najbliższe planowane przez IVO nowe głosy to: nowe głosy polskie, męski angielski (z akcentem brytyjskim i amerykańskim) oraz głos niemiecki.

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
3. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *