Connect with us

ECI Telecom wchodzi na polski rynek

TECHNOLOGIE

ECI Telecom wchodzi na polski rynek

Izraelski dostawca infrastruktury sieciowej wybrał Polskę na siedzibę swojego kluczowego przedstawicielstwa w regionie i planuje dalszy rozwój w Europie Wschodniej. Nowo utworzona firma będzie działać jako kluczowe biuro ECI w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, umacniając tym samym pozycję przedsiębiorstwa na szybko rozwijającym się polskim rynku telekomunikacyjnym.

Inicjatywa jest między innymi konsekwencją sukcesów, jakie ECI odnosi wśród firm MSO, operatorów telekomunikacyjnych, w sektorach użyteczności publicznej oraz transportowym w kraju i w regionie. ECI już teraz dostarcza sieć szkieletową dla sieci ATMAN, należącej do ATM S.A., lidera wśród polskich integratorów systemów telekomunikacyjnych.

– Polska jest jednym z najlepiej rozwijających się rynków w Europie. Stopniowo wprowadzane są na rynek usługi cyfrowe, jak i coraz nowocześniejsze usługi telekomunikacyjne. – powiedział Joop van Aard, General Manager ECI EMEA.

– Tutejszy rynek telekomunikacyjny rósł średnio w tempie 12% rocznie w ciągu ostatnich kilku lat. Uważamy, że szybki rozwój tego sektora będzie się utrzymywał.

Z takimi impulsami dla gospodarki jak organizacja mistrzostw Euro 2012, wierzymy, że inwestycje w infrastrukturę sieciową w Polsce będą się znacząco zwiększały. A tym samym, zapotrzebowanie na projekty „pod-klucz” dla elastycznych oraz innowacyjnych rozwiązań będzie wyłącznie rosnąć. – dodał van Aard.

Dzięki ukierunkowaniu na prostą i szybką ewolucję w kierunku sieci nowej generacji, produkty firmy ECI można łatwo adaptować do potrzeb rynkowych. Poprzez unikalne kombinacje wielofunkcyjnych urządzeń sieciowych, w pełni zintegrowane rozwiązania pozwalają na świadczenie profesjonalnych usług. Oferując najwyższe standardy wsparcia, ECI umożliwia swoim klientom ewolucję oraz rozwój ich sieci.

Rozpoczynając działalność w Polsce, ECI realizuje strategię umacniania swojej obecności na szybko rozwijających się rynkach. W ostatnich latach firma zapewniła sobie silną pozycję w takich krajach jak Rosja, Chiny, RPA oraz w Indiach, w których jest obecnie największym dostawcą rozwiązań transmisyjnych. ECI ma pozycję lidera jako dostawca rozwiązań sieciowych dla kilku największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie. Należą do nich m.in.: France Telecom, Telecom Italia, Deutsche Telecom, Vodafone, Verizon, AT&T, Bharti oraz China Unicom.

 

Karol Bancerz

Z branżą call center związany od 14 lat. Od prawie 12 lat prowadzi CCNEWS.pl, pierwszy, największy i najpopularniejszy w Polsce vortal o customer care. Zarządzał wieloma projektami telemarketingowymi dla operatorów telefonii komórkowej, linii lotniczych i towarzystw ubezpieczeniowych. Ostatnio odpowiedzialny był za nadzorowanie procesu wydawania wiz przez konsulaty USA dla obywateli Polski, Rosji, Białorusi i Litwy. Zwolennik zrównoważonego rozwoju biznesu ze wsparciem sztucznej inteligencji. Obecnie bloger, dziennikarz, przedsiębiorca – baczny obserwator zmieniających się trendów w obsłudze klienta. Prezes zarządu Belocal Polska Sp. z o. o. oraz członek zarządu Polskiego Instytutu Wiedzy Praktycznej - właściciela platformy WIEDZAPRAKTYCZNA.pl.

Skomentuj

POPULARNE