Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

speaker recognition

(inaczej voiceprint) to biometryczna technika identyfikacji osoby poprzez analizę jej charakterystycznych cech głosu, takich jak ton, tempo, intonacja, dykcja, czy też inne właściwości akustyczne. Technologia ta działa na podobnej zasadzie jak odciski palców, czy DNA, pozwalając na stworzenie unikalnego profilu mówcy, który może być użyty do identyfikacji, weryfikacji lub autoryzacji danej osoby. Voiceprint stosowany jest między innymi w systemach bezpieczeństwa, bankowości elektronicznej, czy centach obsługi klienta, a także w wywiadzie i służbach specjalnych.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

SMS może usprawnić komunikację wewnątrz firmy

SMS-y w biznesie to nie tylko wysyłka ofert handlowych. Klasyczny SMS dla przedsiębiorstwa może zdziałać zdecydowanie więcej, np. usprawnić komunikację wewnętrzną czy wspierać dział HR w przeprowadzanych procesach rekrutacji. Jak korzystać z jego możliwości, by wykorzystać maksimum możliwości? Sprawdźmy.

SMS-y w biznesie to nie tylko wysyłka ofert handlowych. Klasyczny SMS dla przedsiębiorstwa może zdziałać zdecydowanie więcej, np. usprawnić komunikację wewnętrzną czy wspierać dział HR w przeprowadzanych procesach rekrutacji. Jak korzystać z jego możliwości, by wykorzystać maksimum możliwości? Sprawdźmy.

Wymiana informacji poprzez SMS sprawdza się w przedsiębiorstwach różnych branż. Przede wszystkim wielu pracowników posiada telefony służbowe, zatem wysyłka krótkiej wiadomości tekstowej pozwoli na sprawne komunikowanie nawet z pracownikami wykonującymi zadania w terenie, poza siedzibą firmy. To właśnie szybkość przesyłania informacji należy do głównych atutów klasycznej, składającej się ze 160 znaków wiadomości. Kiedy pojawia się potrzeba dotarcia w krótkim czasie do wielu osób – SMS okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Według szacunków ekspertów aż 97 proc. SMS-ów jest odczytywanych w kilka minut po odebraniu. To rezultat, który sprawia, że ten tradycyjny kanał komunikacji pozostaje konkurencyjny nawet wobec tak powszechnie wykorzystywanych w biznesie e-maili.

Informuj i motywuj

Podstawowym sposobem wykorzystania komunikacji SMS w firmie jest wysyłka powiadomień i przypomnień o ważnych terminach, np. o umówionym spotkaniu lub deadlinie projektu. Takie zastosowanie sprawdza się w szczególności w przypadku większych zespołów, gdzie trudno o indywidualny kontakt z każdym z pracowników. SMS-y niekoniecznie muszą powiadamiać o obowiązkach, ale również przekazywać te bardziej pożądane przez pracowników informacje, choćby dotyczące przelania wynagrodzenia na konto.

SMS sprawdzi się równie dobrze w prowadzonych przez firmę działaniach motywacyjnych. Najprostszą formą zastosowania w tym przypadku może być przekazanie informacji o konkursie pracowniczym, ale zastosowań znajdzie się zdecydowanie więcej i będą one w dużej mierze zależeć od kreatywności działu kadr. Złożenie życzeń urodzinowych lub specjalna dedykacja dla żeńskiej części załogi z okazji Dnia Kobiet? Takie wiadomości stanowią świetny wstęp do działań integrujących zespół.

Sprawne wdrożenie

Wprowadzenie SMS-ów jako ważne wsparcie w funkcjonowaniu firmy powinno spotkać się z pozytywnym odbiorem pracowników. Takie wnioski pozwalają wysunąć wyniki aktualnego badania „Komunikacja SMS w Polsce” przeprowadzonego przez Platformę SerwerSMS.pl. Respondenci potwierdzili, że wiadomości tekstowe wykorzystują nie tylko w prywatnej sferze życia, do podtrzymania kontaktu, czy wysyłki życzeń.

System do przeprowadzanie masowej wysyłki pozwala nie tylko wysyłać wiadomości, ale również odbierać i analizować wiadomości zwrotne. Dzięki temu firma może np. przeprowadzać ankiety i zapytać pracowników o opinię, zaś osoby zatrudnione w danej firmie czy organizacji przekonają się, że ich zdanie jest ważne dla pracodawcy.

Uruchomienie i zarządzanie ankietą SMS nie wymaga zaawansowanej wiedzy, a może okazać się bardzo użytecznym narzędziem. System można konfigurować w taki sposób, aby przesyłał dodatkowe pytania lub informacje zwrotne w zależności od udzielonych odpowiedzi mówi Daniel Zawiliński, dyrektor zarządzający Platformy SerwerSMS.pl.

Czas to pieniądz

Obecną sytuację na rynku pracy określa się mianem „rynku pracownika”. Oznacza to, że osoby poszukujące zatrudnienia mogą wybierać spośród wielu dostępnych ofert, a dla pracodawcy wyzwaniem jest takie poprowadzenie rekrutacji, aby swoje aplikacje składali odpowiednio przygotowani kandydaci. Wykorzystanie wiadomości tekstowych podczas naboru na stanowisko usprawni kosztowny proces i przyniesie wsparcie dla działu HR. Dzięki wiadomościom tekstowym rekruterzy poinformują o terminie rozmowy kwalifikacyjnej bądź wyślą zaproszenie do kolejnego etapu rekrutacji. Jednocześnie firma zaprezentuje się jako nowoczesne miejsce pracy charakteryzujące się sprawną komunikacją wewnętrzną. Niezależnie od rodzaju i skali prowadzonej działalności firmy SMS-y sprawdzą się zarówno w relacjach z kandydatami na stanowisko, pracownikami, jak i klientami indywidualnymi.

Ta forma komunikacji równie dobrze powinna sprawdzić się w relacjach z klientami biznesowymi. Otóż dla 50,4 proc. badanych jest to właściwe narzędzie wspierające organizację spotkań. Warto o tym pamiętać, planując komunikację biznesową. Co więcej, w badaniu przeprowadzonym przez Platformę SerwerSMS.pl 39,5 proc. przedstawicieli firm zadeklarowało, że chciałoby wykorzystywać SMS-y w celu podtrzymywania relacji, także z inwestorami. W biznesie czas to pieniądz, a przesyłka wiadomości tekstowej z gwarantem sprawnego dostarczenia to wielki atut.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Różnorodność wiekowa w dziale obsługi klienta

Różnorodność wiekowa w miejscu pracy była niegdyś tematem tabu, ale obecnie jest coraz częściej doceniana jako źródło wiedzy i doświadczenia. Dział obsługi klienta, będący na pierwszej linii kontaktu z klientami, jest miejscem, gdzie ta różnorodność może przynieść najwięcej korzyści. Ale dlaczego tak jest?
Czytaj więcej

Teleperformance Polska z Great Place to Work

Teleperformance Polska jako jedyna firma z branży CCS w Polsce otrzymała certyfikat Great Place to Work w tegorocznej edycji programu. O przyznaniu firmie certyfikatu zdecydowały wyniki anonimowych ankiet satysfakcji pracowników oraz audyt kulturowy wewnątrz Teleperformance Polska.