TELEKOMUNIKACJA

5G wg China Mobile, HUAWEI, Deutsche Telekom i Volkswagena

Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress, firmy China Mobile, HUAWEI, Deutsche Telekom i Volkswagen przedstawiły wspólną wizję rozwoju sieci 5G. Standard usług mobilnych nowej generacji działających w oparciu o technologię network slicing zaprezentowano w raporcie „5G Service-Guaranteed Network Slicing White Paper”.

Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress, firmy China Mobile, HUAWEI, Deutsche Telekom i Volkswagen przedstawiły wspólną wizję rozwoju sieci 5G. Standard usług mobilnych nowej generacji działających w oparciu o technologię network slicing zaprezentowano w raporcie „5G Service-Guaranteed Network Slicing White Paper”. Ponadto jego autorzy dzielą się także spostrzeżeniami na temat rozwoju rozwiązań chmurowych w erze 5G.

W publikacji stwierdzono m.in., że w odróżnieniu od sieci mobilnej 4G – ukierunkowanej na użytkownika szerokopasmowego – technologia 5G umożliwi już dostęp do Internet of Everything (IoE). Pozwoli to stworzyć nowe obszary przemysłu, a jednocześnie będzie nieograniczonym motorem napędowym dla branży telekomunikacyjnej. Ponadto przyczyni się do rozwoju wielu nowych usług m.in. zdalnego odczytywania mierników (eng. Smart Metering), telemedycyny, Internetu Pojazdów (IoV), inteligentnych domów, systemów kontroli przemysłu i monitoringu. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości miliardy nowych urządzeń zyskają dostęp do sieci.

Dodatkowo, raport przedstawia wiodące opinie na temat technologii network slicing wykorzystanej w sieci 5G – m.in. pod kątem trendów rozwoju przemysłu, wizji i definicji tego standardu, architektury End-to-End (E2E) oraz kluczowych technologii i przykładowych jej zastosowań. Zwrócono w nim także uwagę, że w oparciu o wspólną infrastrukturę, technologia ta umożliwia poszczególnym gałęziom przemysłu m.in. skrócenie czasu potrzebnego do wprowadzania produktu na rynek (Time-to-Market), większą wydajność oraz lepsze wsparcie techniczne.

Mamy nadzieję, że współpraca ze światowymi operatorami telekomunikacyjnymi, dostawcami usług i partnerami z różnych obszarów przemysłu umożliwi rozwój technologii pozwalającej na elastyczne konfigurowanie sieci z korzyścią dla całej gospodarki. Wierzymy bowiem, że rozwijający się rynek sieci 5G przyczyni się do dynamizacji całego społeczeństwa i pomoże stworzyć bardziej otwarty ekosystem – powiedział dr Tong Wen, CTO ds. produktów dla sieci bezprzewodowej, Huawei.

Raport możesz pobrać tutaj

5G wg China Mobile, HUAWEI, Deutsche Telekom i Volkswagena
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydawca:
BELOCAL Polska Sp. z o.o.
ul. Lindleya 16 lok. 301
02-013 Warszawa
NIP: 7010493628
KRS: 0000565170

tel. (+48) 790 759 066CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC.

Od prawie 11 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO.

Copyright © 2006 - 2017 by: BELOCAL POLSKA Sp. z o.o.

Do góry
DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x

DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x