SPRZEDAŻ

Jak używać Instagram Live do generowania leadów?

Instagram to nie tylko miejsce na ładne zdjęcia ocieplające wizerunek firmy. To także świetny kanał do realizacji celów biznesowych. Warto sobie uświadomić, jak wykorzystywać funkcje serwisu, by dzięki niemu zarabiać.

Instagram to nie tylko miejsce na ładne zdjęcia ocieplające wizerunek firmy. To także świetny kanał do realizacji celów biznesowych. Warto sobie uświadomić, jak wykorzystywać funkcje serwisu, by dzięki niemu zarabiać.

Instagram Live umożliwia transmisje wideo na żywo, które mogą być oglądane i komentowane przez odbiorców w czasie rzeczywistym.

#1 Przechwyć ciepłe leady

Prowadzenie relacji na żywo na Instagramie wcale nie jest łatwe. Wskazane, żeby na początku dobrze przemyśleć, co chcemy przekazać odbiorcom. Jeśli zależy nam na pokazaniu im nowych produktów, które chcemy wprowadzić na rynek i przy okazji przekazujemy dużo szczegółowych informacji, Instagram Live nie będzie dobrym wyborem. Relacja na tym kanale niedługo zniknie, a do postu czy grafiki z informacjami fani zawsze będą mogli wrócić.

Potrzebujesz leadów do swojego call center?
Skontaktuj się z nami: kontakt@ccnews.pl

Decydując się na relację live, warto wprowadzić jej zapowiedź. Dzięki temu użytkownik będzie wiedział, kiedy film się skończy i jakie informacje będą przekazane. Ekscytująca zapowiedź sprawia również, że widzowie mają większą ochotę obejrzeć cały film. Teaser można umieścić na stronie internetowej i na nią ściągać internautów, a także wprowadzić możliwość obejrzenia zapowiedzi tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Taki element wyłączności może zachęcić ludzi do podjęcia natychmiastowych działań. Pozwoli również zebrać adresy mailowe osób zainteresowanych naszymi produktami, co będzie można wykorzystać w późniejszych działaniach marketingowych.

#2 Zorganizuj konkurs społecznościowy

Konkursy są fantastycznym narzędziem do generowania leadów. Relacja na żywo może je dodatkowo promować. Przed i w trakcie konkursu film może generować emocje, co zachęci ludzi do wzięcia udziału. Po zakończeniu konkursu podczas live’a można przeczytać komentarze na głos lub poinformować o zwycięstwie.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej z wykorzystaniem Instagram Live, możesz zadawać konkursowe pytania podczas relacji na żywo. Można również zostawić fanom wskazówki, kiedy będzie nowa relacja z pytaniem lub zaprosić ich do podania maila, na którego będą przesyłane podpowiedzi.

#3 Zbierz maile w konkursie Live Q & A

Q & A są popularnym tematem filmów konkursowych – zapewniają dodatkową wartość wizualną i mogą prowadzić do zaangażowania klienta. Podczas gdy większość firm prosi potencjalnych klientów o pytania na Facebooku, można skorzystać z poczty elektronicznej. Jeśli odeślesz użytkowników do witryny, można ich wówczas poprosić o maile.

Relację Live warto wykorzystać jako zachętę do przesyłania pytań. Jeśli zaangażujemy do filmu charyzmatyczną i przebojową osobę, możemy znacznie zwiększyć konwersję.

Aby podnieść oglądalność filmów oraz ich widoczność, można dodawać hashtagi. Z kolei przed rozpoczęciem transmisji, wskazane by sprawdzić dźwięk i obraz. Najlepiej nagrać próbny filmik, który pozwoli wyłapać ewentualne szumy i upewnić się, że w naszym tle nie ma bałaganu. Niezwykle ważne, by filmy były emitowane w czasie największej aktywności fanów na Facebooku. Zazwyczaj są to momenty popołudniowe oraz wieczorne.

Jak używać Instagram Live do generowania leadów?
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydawca:
BELOCAL Polska Sp. z o.o.
ul. Lindleya 16 lok. 301
02-013 Warszawa
NIP: 7010493628
KRS: 0000565170

tel. (+48) 790 759 066CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC.

Od prawie 11 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO.

Copyright © 2006 - 2017 by: BELOCAL POLSKA Sp. z o.o.

Do góry
DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x

DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x