Jeśli ktoś kiedykolwiek miał taki sam problem jak Ty, to z pewnością w książkach znajdziesz odpowiedzi na to, jak go rozwiązać. Cała wiedza świata, zbierana od tysięcy lat na ścianach jaskiń, kamiennych i glinianych tablicach, papirusie, płótnie czy papierze zgromadzona została w książkach, do których Ty masz dostęp.

Odpowiedzi na wszystkie problemy, pytania, zagadnienia, które są dla Ciebie tajemnicą, znajdują się na kartach ksiąg, które znajdziesz w bibliotekach, księgarniach, muzeach, prywatnych księgozbiorach.

Osoby, które czytają książki stają się mądrzejsze, bardziej kreatywne, ćwiczą swoją wyobraźnię, a dodatkową zwiększają świadomość, poszerzają horyzonty myślowe i uczą się nowych rzeczy. Czytanie zmusza do skupienia się na tym co się czyta, poza tym pozwala się wyciszyć i sprawia, że wyobrażamy sobie to, co czytamy, przez co nasz umysł pracuje, tworząc nowe połączenia neuronowe.

W przeciwieństwie do czytania, oglądanie tv ogłupia, ponieważ nie wymaga myślenia, skupiania się, wyobrażania sobie, ponieważ ktoś wcześniej wyobraził sobie ten przekaz za nas i podał nam go gotowego na tacy w takiej formie, jaką sam wybrał. To tak jak z podróżowaniem. Można wsiąść za kółko samochodu i przemierzyć setki, tysiące kilometrów obserwując, doświadczając, nasycając się widokami, kulturą, jedzeniem krajów, które odwiedzamy. Można natomiast usiąść przed tv i obejrzeć program o podróżowaniu.

Aż 19 mln Polaków nie miało w ostatnim roku w rękach ani jednej książki, a 10 mln nie ma ani jednej w domu – wynika z danych Biblioteki Narodowej. Do tego 6,2 mln Polaków znajduje się poza kulturą pisma, czyli w 2014 r. nie przeczytało żadnej książki ani nic z prasy. Czytając cokolwiek będziesz wyprzedzał większość swojej konkurencji.

Wskazówka 90: Czytaj przynajmniej 10-15 minut dziennie, aby wyrobić sobie nawyk czytania, a kiedy już to zrobisz, to stopniowo zwiększaj do 20-30 min, aby docelowo czytać 52 książki rocznie, co pozwoli Ci osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.Ten artykuł jest częścią poradnika nt. “100 Taktycznych Zasad Sprzedaży”. #90 Sprzedawcy, którzy czytają książki, zawsze będą zarabiali więcej od tych, którzy oglądają telewizję.
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydawca:
BELOCAL Polska Sp. z o.o.
ul. Lindleya 16 lok. 301
02-013 Warszawa
NIP: 7010493628
KRS: 0000565170

tel. (+48) 790 759 066CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC.

Od prawie 11 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO.

Copyright © 2006 - 2017 by: BELOCAL POLSKA Sp. z o.o.

Do góry
DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x

DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x