SYSTEMY CC

Jak smakuje chmura? – Odcinek 6

Kolejny etap wdrożenia można nazwać „dniem premiery” czyli chwilą uruchomienia systemu Cludo dla osób korzystających z contact center Efektum.

Kolejny etap wdrożenia można nazwać „dniem premiery” czyli chwilą uruchomienia systemu Cludo dla osób korzystających z contact center Efektum.

Ten dzień dla inżynierów zaangażowanych w projekt zaczyna się wcześniej niż dla innych osób. Muszą oni być na stanowiskach i obserwować system zanim klient zacznie swoją prace czy zaloguje się do systemu.

Zanim system zostanie ostatecznie uruchomiony trzeba jeszcze raz sprawdzić działanie systemu i pozostawać w ciągłej gotowości podczas uruchomienia. Monitoring polega na sprawdzaniu m.in. czy konsultanci wpisują statusy, czy są poprawnie zestawiane połączenia, czy logi sytemu pokazują na poprawne zachowanie, czy dobrze działają elementy integracji oraz czy zbierają się dane raportowe itd.

Jest to oznaką tego, że praca na aplikacji odbywa się prawidłowo. Prowadzona jest stała komunikacja miedzy osobami zarządzającymi w Efektum a Cludo w celu potwierdzenia poprawności działania lub wyłapania zachowań odbiegających od normy czy zachowań z testów.

W założeniach start miał mieć charakter iteracyjny tzn. przewidywano, że kolejni konsultanci będą się dołączać sukcesywnie w miarę upływu czasu. Rzeczywistość napisała jednak inny scenariusz, a mianowicie ruch był tak duży, że wszyscy konsultanci musieli zostać podłączeni od startu, wszyscy razem.

Pojawił się również niespodziewany problem z konfiguracją firewall’a u klienta Efektum. Połączenia przychodzące zaczęły być blokowane i w rezultacie przestały być przekazywane do konsultantów.

Na szczęście usunięcie problemu nie trwało dłużej niż 20 minut i po tym czasie wszystko wróciło do normy. Dzień uruchomienia Cludo w Efektum można było uznać za sukces.

Jak smakuje chmura” to mini serial, w którym od kuchni pokazujemy proces wdrożenia personalizowanego CCaaS na przykładzie implementacji Cludo Contact Center w firmie Efektum. W poszczególnych odcinkach zobaczycie jak contact center w chmurze pomaga firmie Efektum dostarczać usługi w oparciu o model pracy zdalnej, gdzie praktycznie 100% konsultantów to osoby niepełnosprawne pracujące z domu. Dzięki takiemu modelowi koszty usługi pomniejszone są o wysokość obowiązkowej składki na PFRON.

Kolejny odcinek „Jak smakuje chmura?” już w najbliższy czwartek!

Więcej informacji o partnerach serialu na:

www.cludo.pl www.efektum.pl

Jak smakuje chmura? – Odcinek 6
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydawca:
BELOCAL Polska Sp. z o.o.
ul. Lindleya 16 lok. 301
02-013 Warszawa
NIP: 7010493628
KRS: 0000565170

tel. (+48) 790 759 066CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC.

Od prawie 11 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO.

Copyright © 2006 - 2017 by: BELOCAL POLSKA Sp. z o.o.

Do góry
DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x

DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x